| harim112 a întrebat:

As vrea sa imi fac un tatuaj temporar si sa nu aud de tatuajele de la guma de mestecat laughing as vrea un tatuaj temporar dar nu cu hena. Nu exista alta solutie cum ar fi un fel de cerneala tus cum se foloseste la tatuajele permanente sau eu stiu? Si se pot face unde se fac tatuajele permanente?

Răspuns Câştigător
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Din câte știu eu, în afară de henna, nu există o altă soluție pentru tatuaje temporare.Ai putea totuși să cumperi tatuaje temporare de pe internet, fie modele deja existente în portofoliul vânzătorului, ori să trimiți design-ul tău, iar el să-l transforme într-un tatuaj temporar.Acele tatuaje temporare funcționează exact ca tatuajele de la gumă pe care le transferi pe piele umezind hârtia, și durează tot cam atât, de vreme ce este același tip de hârtie.
Uite-aici câteva exemple:
https://www.etsy.com/search?q=temporary%20tattoos
Dacă ai de gând să cumperi unul, ține cont de instrucțiunile vânzătorului în privința aplicării și întreținerii!
Baftă! :)