| Gloow a întrebat:

Cat de bun este telefonul Nokia Lumia 520? As dori sa achizitionez acest telefon dar as vrea sa stiu mai intai ce avantaje si dezavantaje are. Cine detine sau stie ar putea sa-mi spuna cate ceva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sistem de operare foarte bine optimizat, camera e asa si asa, dar nu e proasta, procesor destul de puternic.
Sunt total contra lui raven993, deoarece nu stie ce zice. Acel adreno dual-core, cat pare el de slabut, se ia la intrecere fara probleme cu acel quad-core mediatek.
Sistemul de operare WP este mult mai bine optimizat decat android, dar are un mare defect, nu e raspandit, deci ai aplicatii putine. Asa ca daca vrei un ttlefon care sa se miste bine, chiar daca nu ai foarte multe aplicatii, atunci e o alegere ok.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaje :
- pret bun (cam 5, 5 mil nou)
- 1ghz procesor in dual core
- aplicatii pentru camera
- navigatie gratuita
- ecran super sensibil
- sistem de operare stabil

Dezavantaje :
- se lanseaza 525, care este la fel, dar are 1gb ram
- nu are blitz
- carcasa din plastic fragil
- aplicatii suficiente, dar pentru maniaci, nu atat de multe
- vei fi luat tot timpu la misto, pentru ca lumea are androizi din "diferite galaxii", sau tehnologii "cu fructe"

Răspuns utilizator avertizat