| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, sunt cu un baiat de o luna si jumatate, am mai fost impreuna in urma cu un an, dar atunci pur si simplu nu ne-am inteles. Avem un fel de... regula, daca pot spune asa, daca ne cauta cineva care are intentii mai mult decat amicale sa ne povestim. In afara de cativa amici (baieti) de care el stie, nu prea vorbesc cu nimeni, nu am nici ce si nici nu sunt interesata, dar e un tip (care s-a bagat intre noi acum un an) si care ma cauta si acum. In urma cu doua saptamani ii povestism si iubitului meu si stie ca l-am pus la punct, insa nu s-a potolit respectivul, inca ma cauta. Credeti ca ar trebui sa ii spun? Nu ii dau apa la moara, abia ii raspund (cand o fac), insa imi tot spune diverse lucruri, ca ii e dor de mine. Ideea e ca ma simt ca si cum mi-as minti iubitul, el imi spune mie totul. Nu vreau sa il fac sa-si piarda increderea in mine daca-i spun ca in astea doua saptamani m-a mai cautat acel tip. Sa ii spun sau nu?

5 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Si daca fla singur ce faci? straight face

| aabbccddeeffgghhiijjkkllmm a răspuns:

Ar fi mai bine sa ii spui

| sofisis a răspuns:

Da. Spune-i. Dar si tu gresesti ca inca ii raspunzi.Chiar daca mai greu, tot ii raspunzi acelui baiat. Trebuia sa ii dai block peste tot. Asa intelegea mai clar intentiile tale.

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Spune-i adevarul fii deschisa cu el ceea ce ai scris tu pe TPU poti sa-i spui si lui. discuta cu el ca cu o prietena si nu mai raspunde la mesaje ca baiatul ala poate intelege altceva cum ar fi ca te intereseaza persoana lui si arata-i mesajele iubitului tau ca sa vada ca nu ai nimic de ascuns.parerea mea!

| neutrino a răspuns:

Pai spune-i, ca apoi tot afla si se va supara rau de tot.