| Elisabeta1989 a întrebat:

voi ce ati face in locul meu?
3ani de chin, de barfe si de incercari de despartire din partea celor 2 prietene ale iubitului meu ( foste amici nu iubite).una dintre ele s-a indragostit de iubitul meu,cealalta iesea cu cel mai bun prieten al iubitului meu,dar parea mai obsedata sa ma desparta decat prietena ei care se spune ca avea sentimente pentru acesta! au ajuns la jigniri si cand spun jigniri ganditi-va departe! cea care era indragostita de iubitul meu are si ea acum pe cineva si ii insarcinata,cu burta la gura deci nu inteleg de ce-mi face asta!
Iubitul meu a rupt orice legatura cu ele,le uraste la fel de mult ca si mine,ne intelegem perfect si nici el nu mai stie ce sa faca ca sa inceteze! la inceput ne certam foarte mult,nu puteam sa cred ca iese fum fara foc,dar acum suntem ok,ma deranjeaza dar cel putin nu ne mai certam asa tare incat sa ajungem la despartire!
M-am certat enorm de mult cu una dintre ele,am amenintat-o ca o desfigurez,dar sincer nu-mi prea place violenta,dar in acelasi timp imi doresc sa se termine tot.m-au jignit foarte urat, cuvinte tiganesti si as vrea sa plateasca pentru cuvintele adresate mie!
Voi ce ati face in locul meu? pls ajutati-ma!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Din moment ce iubitul tau a rupt ORICE legatura cu ele, le ignori si tu complet si aici se sfarseste povestea.
Nu are sens sa ajungi sa te "tiganesti" si sa-ti pui poalele in cap cu persoane inferioare tie, iti pierzi dreptatea pe loc!
Cea mai mare infrangere pentru ele este sa va vada impreuna, fericiti si sa fie ignorate.
Comporta-te ca si cum n-ar exista si fii sigura ca totul se plateste in viata!

| mona a răspuns:

Atat tu cat si prietenul tau ar trebui sa le ignorati total pe cele doua,, prietene,, comportati-va in prezenta lor ca si cum ele nu ar fi existat

| Azµre a răspuns:

Aș tace și aș înghiți! Dacă ai început cu amenințări așa îți trebuie. Le ignorați aia faceți!

| Elisabeta1989 explică (pentru Azµre):

Am tacut timp de 3 ani, am acordat indiferenta acolo unde poate trebuia sa iau masuri, nu am adresat niciodata nici un cuvant acestora timp de 3 ani,crede-ma!
Dar saptamana asta am vazut o conversatie intre acestea, in care ma injurau de mama focului, de ciuda ca prietenul meu le-a aratat conversatia prietenilor lor si acestea s-au certat cu prietenii lor, au procedat cu msj de amenintare la adresa mea, ce era sa tac si sa citesc? oricum nu le-am spus mai nimic decat ca prefer sa-mi rezolv treaca cu ele fata-n fata!
Nu am cautat-o ca sa-mi spui ca aia merit!

| RexCuParuCret a răspuns:

Le dai cu capu-n gura.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Tragedie mareeee! in locul tau as schimba canalul.da pe canal d!

| geogeo93 a răspuns:

Pune-l pe iubitul tau sa le dea amandurora cate doua palme tur-retur sa se trezeasca la realitate, sa va lase in pace si sa isi vada de prietenii si burtile lor.

| FortzZa a răspuns:

Nu le m-ai baga in seama. P.S. indiferenta doare cel mai tare big grin