| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, sunt intr-o incurcatura...straight face Aseara m-am despartit de prietenul meu si l-am mintit spunandu-i ca nu ma mai lasa parintii sa fiu cu el. Si el acum crede ca eu vreau sa fiu cu el dar parintii nu ma lasa. Faza e ca eu nu mai sunt sigura de sentimentele mele, nu stiu ce sa fac....nu stiu daca mai tin la el sau nu si nu m-as impaca cu el pentru ca as dezamagii multe persoane care mi-au spus ca nu e de mine ca e un vagabont si un golan. Ce sa fac? Nu stiu ce sa ii mai zic! Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Cleopa a răspuns:

Daca te-ai desparti de el atunci lasa totul asa cum e si spune-i ca tu ai decis sa va despartiti nu parintii. daca nu stii ce sentimente mai ai pentru el atunci iti spun eu ca in niciun caz nu il mai iubesti, caci daca il iubeai nu ii cereai despartirea si nu erai confuza in legatura cu sentimentele tale, acum simti doar acea obisnuita ce s-a format cand erati impreuna, dar dupa cum se stie orice invat are si dezvat asa ca nu te mai ingrijora ca ai facut un pas gresit.

2 răspunsuri:
| DyNo a răspuns:

Daca tu chiar il iubesti, nu asculta de ce spun altii.
Incearca sa-ti faci ordine in ganduri sa vezi ce simti cu adevarat pentru el.

| Ciocolacious a răspuns:

Off, săraca de tine... Oricum, cred că ştiu ce poţi să faci! happy
1. Îţi clarifici sentimentele : dacă îl vezi şi încep să ţi se înmoaie picioarele şi eşti f. entuziasmată... mai simţi siguuur ceva. happy dacă nu, nu happy
Ce trebuie să faci dacă îţi mai place de el, e să te împaci cu el, dar din câte si spus şi ai făcut...cred că nu-ţi mai place de el, şi atunci ar merita să ştie adevărul, nu să te aştepte sau aşa... happy
Mult succes!
Fundă? puppy dog eyes