| Dienushu a întrebat:

Vreau si eu status-uri pentru prieteni scurte! Scuzati categoria :* Funda pentru cele mai multe raspunsuri happy

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Un prieten bun iti stie toate nebuniile facute. Cel mai bun prieten le-a facut impreuna cu tine!

Cel mai bun psiholog e un prieten beat!

Si ne-am promis ca daca una cade, cadem amandoua!

Si n-am sa uit. Cu ele am fost mereu si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Atata timp cat avem prietenii, ziua de azi e minunata.

Cui îi pasă, un prieten rămâne acolo, chiar şi când greşeşti

Prietenii adevarati nu te alinta mereu. Te mai fac si "prost" ca sa vezi unde gresesti.

Ce numesc eu prieteni seamănă cu o barcă mică, dacă mă duc la fund, mă bazez că mă ridică!

| Francesca298 a răspuns:

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi!

Fara ras, viata e lipsita de culoare. Fara curaj, viata e greu de trait. Fara dragoste si prietenie, viata e lipsita de speranta. Fara prieteni ca tine, viata e imposibil de trait.

Un prieten adevarat e o persoana care e alaturi de tine cand si-ar dori sa fi fost in alta parte.

Crezi că toţi îţi sunt prieteni, dar trăieşti printre falşi, când toţi vor să te întoarcă dacă ai făcut 2 paşi.