| anonim_4396 a întrebat:

Hei.Vreau sa stiu si eu ceva,dar va rog sa nu faceti misto, nu e nimic amuzant. Vreau sa va intreb daca poti ramane insarcinata fara a face sex.Adica,sunt virgina,nu am facut sex niciodata. Faza e ca am facut petting, fara haine.Stiti voi,acel joc sexual,in care partenerii isi ating organele genitale intre ele, dar fara penetrare.El nu a ejaculat in mine, nici prin apropierea organului mei genital. Deci este posibil sa se intample asta? Imi este frica si pentru ca imi intarzie ciclul, si pentru ca ma doare burta mai mereu. Sunt foarte ingrijorata. Va rog sa-mi spune-ti daca pot ramane insarcinata asa, multumesc!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pettingul este tot ce faceti FARA a va atinge organele sexuale intre ele. In clipa in care v-ati atins organele sexuale, este contact sexual si, daca nu doriti copii, trebuie sa va protejati cu prezervativ. Nu poti ramane insarcinara fara contact sexual, dar poti ramane in urma unui contact sexual neprotejat fara penetrare. Trebuie ca lichidul lui preejaculator sau sperma lui sa ajunga pe vulva ta in perioada ovulatiei.

| XtremePWN a răspuns:

Raspunsul este in Biblie. Desigur ca poti ramane insarcinata. Vezi fecioara Maria, un caz destul de intalnit!

| pufoshenia24 a răspuns:

Nu ai cum. stai linistita!kisswinking

Răspuns utilizator avertizat
| frumusyka334 a răspuns:

Nu are cum fara penetrare nu ai cum sa ramai gravida + ca esti si virgina te doare burta probabil pentru ca ai racit mai bine ai merge la u doctor stai fara grija nu ai cum sa fi gravidawinkingpentru ca te gandesti toata ziua la asta starea ta pshifica te face sa te simti asa relaxeazate pentru ca nu ai nimic stai linistitawinking

| Nostradamus1992 a răspuns:

Te doare burta pentru ca (probabil)ai racit sau e pe cale sa iti vina menstra

| miraflo a răspuns:

NU nu poti.

| hatakamanusi a răspuns:

Mai mult starea ta psihica te face sa gindesti asa. Nu are chip. Fii linistita.

| onutsaaa a răspuns:

Nu,poti sta linistita.