| Biiiia2394 a întrebat:

Daca a ejaculat pe mine...in apropierea organelor genitale dar nu a avut loc un contact sexual, pentru ca sunt virgina, as putea ramane insarcinata?
Dupa ejaculare am spalat zona...

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata in modul asta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă sperma a intrat în contact cu secreţia ta vaginală, atunci există RISC de sarcină!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!" - SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Violente a răspuns:

Teoretic șansele sunt 0, dar practic sunt destule exemple de virgine rămase însarcinate de la doar o picătură de spermă rămasă pe labie, aici intervine tipul de himen.

Șansele sunt infime, e ca un caștig la LOTO să rămană însarcinată, dar în momentul în care pui biletul la LOTO șansele sunt de 1 la un milion să caștigi, DAR sunt! Deci, șansele sunt INFIME, dar sunt.

| Hαppiηеss a răspuns:

Evident ca nu, ca sa ramai insarcinata sperma trebuie sa ajunga in uter ceea ce nu e posibil in cazul tau!

| xanderblackx a răspuns:

Da, eu zic sa te gandesti la ce nume sa-i pui. nu serios, stii cate astfel de intrebari sunt pe site, sub un miliard de forme? tu chiar nu te documentezi putin inainte sa intrebi? de ce incepi "sa faci ceva" despre care nu stii nimic, mai ales despre care nu stii ce fel riscuri implica. e ca si cum te-ai arunca cu parasuta din avion. nu e mai simplu dupa ce-am aterizat sa intrebam ce era de facut? ca noi am mers la noroc... GOOGLE IT... numai bine

| Live4Love a răspuns:

Da.O sa ai vreo 3 copii.Am patit-o si eu cu una.Era plina zici ca a plouat cu ghetii pe ea happy