| CodrutaGeorgiana a întrebat:

:3 as vrea sa ii fac unei prietene de religie pendicostala un cadou de Craciun,dar nu am idei, imi dai voi? multumesc. :*

14 răspunsuri:
| Reyskate99 a răspuns:

In primul rand e o prostie ca catalogezi pe cineva dupa religie, si pocait e doar o eticheta, daca e penticostala nu inseamna ca e din start si pocaita.Si cat despre cadou nu trebuie sa fie ceva legat de biserica, nu cred ca accepta doar tipul asta de cadouri.Incearca un parfum, cercei, ceva ce ai vrea si tu big grin.

| michelia a răspuns:

Cred ca @See Difference ti-a dat sugestii foarte bune.
Si orice ai alege, nu ii aminti cind ii oferi cadoul ca ai avut mai putine optiuni pentru ca ea apartine unui cult mai sever.

| 8imal a răspuns:

Ai vrut sa spui de confesiune penticostala! e tot crestina cum esti si tu (banuiesc) sunt librarii cu tematica crestina ii poti lua de la un calendar pana la biblia editie de lux!

| CodrutaGeorgiana explică (pentru 8imal):

Nu,nu de confesinue. nu pot sa ii iau unei pendicostale ce ii pot lua unei ortodoxe. si nu vreau sa ii obiecte de tematica crestina.

| 8imal a răspuns (pentru CodrutaGeorgiana):

Ba da e de confesiune(Religia poate fi:musulmana. hindusa crestina...) Ei sunt putin cam stricti in ce priveste folosirea de podoabe, rujuri, imbracaminte.

| SeeDifference a răspuns:

Sa stii ca daca e penticostal nu trebuie sa ii iei ceva specific religiei.
Si tu daca de ex esti ortodoxa nu cred ca iti ia icoane de ziua ta.
I-ai orice i-ai lua unui alt baiat numa sa fie ceva provocator sau ceva care sa incalce regulile bunului simt.

| CodrutaGeorgiana explică (pentru SeeDifference):

Corect,dar e fata, si nu as putea sa ii iau de ex. o bratara sau cercei.
eu sunt ortodoxa, ea pendicostala si nu prea stiu. big grin
multumesc oricum. :*

| SeeDifference a răspuns (pentru CodrutaGeorgiana):

Gen: O esarfa, MP4, o bluza........depinde acuma de fata si de ce-si doreste

| CodrutaGeorgiana explică (pentru SeeDifference):

Multumesc. :*

| OlariuRox a răspuns:

O caciulita ursulet,o esarfa, un parfum sau un ursulet de plus, un fular, manusi, nu ii lua bijuteri ei nu au voie.

| Zerathull a răspuns:

O biblie cu ilustratii si pagini de colorat.

| ffkldmlasbvn a răspuns:

Nu conteaza religia.ii poti lua un parfum(oricarei fete ii place parfumul), o bratara. Ceea ce crezi tu ca o reprezinta. Sper ca te-am ajutat! happy

| gaby123456789atv99 a răspuns:

Ai putea sa ii cumperi o icoana sau ceva care simbolizeaza in principal biserica happy
Funda? big grin

| CodrutaGeorgiana explică (pentru gaby123456789atv99):

Ei nu au icoane. e pendicostala/pocaita. :/