| Alexandra_7889 a întrebat:

Heii... help
nu sunt genu de fata care sa planga dupa orice prost da acum cateva zile mi s-a intamplat asta si nu stiu de ce
eu nu sunt asa nu plang dupa un baiat nu am plans in viata mea dupa un baiat
de ce tocmai acum
vreau sa ma gandesc la altceva dar ma gandesc numai la clipele cand ma tinea in brate si imi spunea ca ma iubeste vreau sa uit totu dar nu pot
cand ma suna nu ii raspund chiar daca il iubesc
vreau sa fiu alaturi de el dar incep sa plang daca imi aduc aminte de el crying

funda
ce ar trebui sa fac sau la ce ar trebui sa ma gandeesc

Răspuns Câştigător
| WooLove a răspuns:

Daca il iubesti o sa-l iuti greu. tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu el sa ii zici tot ce ai pe suflet asa te descarci si tu si poate nu mai sufera nici el. gandeste-te faci bine, rau faci daca nu ii zici si nu ii raspunzi la tel sau alte chestii. succes.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ai indragostit,iubita!
Si nu prea ai ce face, mereu o sa-ti zboare gandul la el, offff.Nu mai asculta muzica trista sau care ti-ar putea aduce aminte de el,stai cu ai tai,cauta-ti prietenele si vorbeste cu ele,joaca vreun joc pe net, ia-te cu tot felul numai sa nu-ti zboare mereu gandul la el.
Toti trecem prin asta si toti plangem si suferim, nu exista o reteta sa-ti treaca.Incet,incet trece cumva...

| WooLove a răspuns:

Multumesc pentru fundita, dar eu nu stau pe site-ul asta pentru fundita, incerc sa ajut lumea. am trecut pintr-o despartire care m-a durut si ma doare si tocmai eu am fost victima si am suferit mai mult ca o iubeam. sper sa intelegi mesajul meu si sper sa vorbesti cu el. iti doresc tot binele si sa fii fericita!

| stef87 a răspuns:

Deci nu o sa te pot intelege in veci (si nu esti singura)! El sa te caute, sa-ti spuna ce simte fata de tine, iar tu, pe langa faptul ca initial l-ai lasat sa mearga pana acolo (cand puteai de la inceput sa spui -daca nu il doreai- ca ar fi bine sa o lase balta), te vaiti ca il iubesti.
Daca il vrei, la ce Dumnezeului ii mai faci zile fripte si te mai chinui? Nu-ti convine cat de romantic e? Da-i posibilitatea sa-ti arate, creeaza acea scanteie ca sa fie cum vrei, nu-l respinge! Ori vrei, ori nu vrei!

| xButterflyxX a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i raspunzi la telefon, sa vezi ce vrea sa iti zica si mai bine i-ai spune ce simti. este mai bine sa stie si el, dupa poate crede altceva.happy

| AdrianaRoșu a răspuns:

Tocmai u ai dat raspunsul la ce se intampla...il iubesti! tie dor de el de cum se purta cu tine, dar nu ai zis motivul pentru care numai esti cu el si nu imi pot da seama prea bine. Si eu mi-am dorit sa nu mai plang dupa un baiat si uite ca acum numai plang tot ma gandeam la el mereu dar pana la urma ma tot gandeam " cu ce rost sa plang, ce rezolv daca plang?" si am vb cu el sa se schimbe intr-un anumit fel incat sa nu ma mai gandesc asa mult la el daca mai vrei sfaturi sau sa iti explic mai bine la faza asta ia-mi id : trandafir_rosu97winking si poate imi spui acolo mai exact despre ce e vorbawinking

| DariWillis a răspuns:

Stii? de obicei suntem exact cum zicem ca nu suntem. nu ai ce sa faci. cu timpul o sa treci peste. cateva saptamani.