| anonim_4396 a întrebat:

Heii! happy
I-am spus baiatului pe care-l iubesc tot ce-am simtit pentru el! Iar acum nici nu ma mai suna...nici n-a mai vorbit cu mine! I-am marturisit tot ce simt pentru el. Oare crede ca-s vorbe-n vant?
Cred ca nici nu realizeaza cat de mult tin la el! Nu trece timp fata sa ma gandesc la el!
Vreau sa iau telefonul si sa-l sun, dar oare fac bine daca il sun?
Multumesc pentru raspunsuri! happy

14 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Depinde cum i-ai spus aceste lucruri. Daca i-ai spus intr-o maniera care pe el l-a speriat atunci te va evita o perioada de timp, dar intr-un final iti va vorbi.
Intre timp tu te poti calma si te poti relaxa lasandu-ti mintea sa-ti fuga in locuri placute ce nu au nici o legatura cu el. Te va ajuta asta.

O zi placuta iti doresc.

| alabalaportocalala a răspuns:

Da faci binewinking poate ca si el simte la felwinkingsuna-l si vezi ce mai facewinking
si poate l-ai surprins si numai stie ce sa faca daca nu te masi suna si nu mai vorbitiwinking

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Dar cati ani ai? Astea sunt copilarilaughing. Sa numai vorbesti cu o persoana pentru ca ti-a zis ce simte pentru tn...pe bune!

| DeathIncarnate a răspuns:

Cat de mult poti sa ti la el? ai tot 13 ani de te-a lovit dragostea?! copii prosti, si apropo bine iti face tipu

| BeAmazing a răspuns:

Ai facut rau ca i-ai spus tot ce simti pentru el! Baieti si-o iau in cap daca vad ca fata il iubeste! Eu in locul tau nu la-si suna si m-as comporta cu el precum ca nu imi pasa de el, ignorantza doare cel mai tare! Oferai-o unpikwinking! Mult succes:*!

| LostInBubble a răspuns:

Il poti suna, dar nu trebuie sa insisti. happy
Poate baiatul are nevoie de timp. Sunt multi baieti care au nevoie de timp pentru a se gandi la ce au de facut.
Tu nu ai gresit cu nimic. Era de datoria ta sa ii spui ce simti.
Trebuie sa fi puternica!

| schmoll a răspuns:

Bunahappy:*probabil se gandeste-te,nu o sa ramana indiferent,tu ti-ai facut treaba,daca il suni te va crede obsedata, lasa lucrurile sa evolueze de la sine, daca nu te sune, i pierderea lui, succes

| Pozitivca a răspuns:

Cel mai bine este sa fii un pic cam indiferent adica macar sa ii arati asta si vorbeste ea intiativa in miinile tale si spune-i ca daca nu vrea puteti ramine doar prieteni si vezi reactia lui, de multe ori asa se intimpla ai un priueten foarte bun si cind iti spune ca simte ceva pentru tinefara sa vreai te indepartezi de el, asa si in cazul tau ai putina rabdare si nu-l grabi bafta voua.

| ZakkyRock2 a răspuns:

Ti-as sugera sa nu il suni ii trebuie tims sa se gandeasca la ce o sa se intample mai ales daca si el te iubeste ii este si lui greu dar este prima relatie a lui?

| TeenageDream a răspuns (pentru ZakkyRock2):

Nu!
Da' chiar el mi-a spus ca ar vrea sa fie cu mine.

| ZakkyRock2 a răspuns (pentru TeenageDream):

Incearca tu sa mai vorbeste cu el sa il mai intrebi si tu ceva pe langa subiectu de relatie dar totusi ceva sa te mai apropii de el

| dumitruiulian a răspuns:

Nu face asta niciodata, pur si simplu nu face nimic daca chiar iti place de el, lasa sa vina totul de la sine, daca tipul te vrea o sa vina la tine fara sa faci nimic, nu lua nici un contact cu el, testeaza si ai sa vezi happy daca tipul tine la tine se intoarce daca nu, nu merita sa iti bati capul. succes

| xBarbiieKelly a răspuns:

Lasa.l :-J. Asa am facut si eu si nu e deloc bine sad... Mai bine lasa.l, daca va vrea el se va intoarce la tine :*:*:*

| DeeaDeea95 a răspuns:

Da,suna-l si vorbeste cu el, multor baieti le place ca fata sa ii caute, nu invers (cum ar fi normal).winking