| DamiLove a întrebat:

de ceva timp chiar nu stiu ce sa mai fac, simt ca numai traiesc! Am vorbit cu baiat 4 ani,am tinut enorm de mult la el,dar soarta a decis ca sa ne desparta,am suferit enorm,groaznic,nu am cuvinte ca sa va pot spune,sa mi descriu suferinta! In mai ne am despartit, el si-a refacut viata langa altcineva, si am decis ca si eu sa mi vad de drumul meu.Am iesit cu fel si fel de baieti,la toti le gaseam defecte,nu-mi placeau deloc, dupa prima intalnire, faceam in asa fel ca sa numai vorbesc cu ei.La sfarsitul lunii octombrie am intalnit in alt baiat,ma facea fericita si imi placea de el,Parintii mei nu l-au vrut sub nicio forma,prietenii la fel,toti radeau de el si imi spuneau ca nu este de mine, m-am desparitit de el mai mult de gura lor, am vorbit vreo 3 saptamani. Dupa aceea.el ma tot cauta.si imi spunea ca l am ranit,am continuat sa vorbim pe skype,dupa o luna de zile de vorbit cu el doar pe internet,am inceput sa-l cunosc din ce in ce mai bine, am inceput sa devin geloasa, sa tin la el.Ne-am impacat,sarbatorile le am petrecut impreuna,cu mare risc,deoarece familia mea nu stia ca sunt cu el,le-am spus ca sunt cu niste prietene.M-am simtit minunat cu el,am facut dragoste,si am inceput sa il iubesc,sa am acel sentiment minunat din nou.Iar acum el s-a despartit de mine, mi-a spus ca este distanta prea mare si ca nu isi mai permite sa vina la mine, s-a angajat la Bucuresti si vine la 2 saptamani acasa.Ma ignora total,turbam,vream sa vorbesc cu el din ce in ce mai mult,Acum am vorbit cu el pe facebook si mi-a spus ca daca l-as fi ignorat ar fi fost mai atent cu mine,ca m-ar fi apreciat mai mult daca eram indiferenta si nu ii oferam totul,am zis ca innebunesc cand am vazut si am inceput sa plang,seara m-a sunat pe skype,am ramas socata cand am vazut,nu stiam ce sa mai zic,i-am raspuns,dar eram rece cu el,ii raspuneam asa mai mult la misto,si eram atenta pe facebook,m-a ranit enorm cu acele raspunsuri,ce as fi putut sa fac? El s-a suparat si mi-a inchis,m-a sters dupa skype si dupa ceva timp am reusit sa iau legatura din nou cu el,mi-a spus ca dc tot insist,sa-l las in pace,ca el ma suna dupa atat timp si pe mine ma doare undeva de el, ca vorbesc cu altii, si ca nu sufar dupa el.ca il mint,ca ma prefac ca il iubesc, sunt ranita total, nu stiu ce sa mai fac? abia mi-am revenit dupa relatia de 4 ani,acum el,nu stiu,simt ca mor,imi sangereaza inima de durere,plang,numai pot sa vorbesc cu nimeni,nu-mi mai ascult parintii deloc,nu vreau sa ii aud,Am facut foarte multe sacrificii ca sa fiu cu el,am fugit noaptea de acasa ca sa ma intalnesc cu el,nu am fost la scoala doar ca sa stau cu el,m-am certat cu toata lumea pentru el,iar el imi spune ca nu il iubesc,ca daca ar fi stat mai mult cu mine era altceva,ca sa doarma cu mine,sa fie mereu cu mine. Daca il ignor face foarte urat daca il caut si ii spun ca imi lipseste,imi spune ca nu trebuie sa fac asa,Oare ce sa mai fac? Il vreau inapoi! Il iubesc numai pot rezista,ma doare foarte tare,nu stiu ce este in capul lui,probabil cauta alte fete, dar eu il vreau doar pe el! Am nevoie de un sfat! Ce sa mai fac? Cum sa-l readuc inapioi in viata mea? Pot sa spun ca il iubesc, il vreau inapoi...Numai am liniste,

13 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Parcă este un scenariu din tenelovela "Iubiri secrete". Partea a doua unde este? Ai scris un adevărat eseu, dar lipsește partea a doua. Nu o să mori, ai să vezi. Îl vrei înapoi doar pentru că este cam singurul care te-a căutat după despărțire, iar restul și-au văzut de drum. Nu mai suferi atâta și revino pe pământ!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sa lipsesti de la scoala pentru un parazit al societatii fara studii superioare, asta dovedeste cata minte nu ai

| ksuper31 a răspuns:

La sfârşit ai pus "," unde este partea a doua, fată? VREAU PARTEA A DOUA!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu-i ofereai totul, poate te aprecia mai mult si erai si acum cu el.

| LoveSleep a răspuns:

Mai intai de toate, termina cu dramele, n-o sa mori, stai linistita.
"mi-a spus ca daca l-as fi ignorat ar fi fost mai atent cu mine, ca m-ar fi apreciat mai mult daca eram indiferenta si nu ii oferam totul".
Mai e nevoie sa spun ceva?
Iti dai si tu seama cat de patetic o' sunat asta nu? Oricat de adevarat ar fi ceea ce a zis.

| DamiLove explică (pentru LoveSleep):

Da stiu ..si imi este foarte greu sa accept asta.Dar la inceput il ignoram, eram foarte indiferenta, si tot imi spunea ca nu ii place asa, ca in relatia asta este nevoie de 2, nu doar de unul, si sa fiu mai atenta, mai dragastoasa cu el...cum o dau nu e bine deloc.....am vrut doar sa ii fiu pe plac

Răspuns utilizator avertizat
| VIP3r a răspuns:

Nu poti sti niciodata ce a fost in capul lui, greseala ta a fost ca ai avut prea multa incredere in el si dintr-odata i-ai oferit totul. Deja dupa sarbatori, asa cum ai spus si tu, nu aveai ce sa ii mai oferi si el a plecat. Stiu ca ai fost indragostita dar inainte ca un baiat sa te castige trebuie sa treaca timp, in care sa iti dovedeasca de nenumarate ori ca te iubeste. Si in cazul meu, relatia cu prietena mea a avansat intr-un ritm foarte mare, de parca ne cunosteam de o viata dar nu am avut niciodata probleme peste care sa nu putem trece si avem ceva timp de cand suntem impreuna. Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa iti revii, nu mai fi suparata pe parintii tai, nu iti vor raul, lasa-l pe baiatul asta in pace si rupe definitiv orice legatura cu el, in timp va aparea altcineva in viata ta.

Spor!

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Draga fata, el a obtinut ce isi dorea. Dupa o luna tu decizi sa faci sex cu el? Cat de naiva esti...
Acum doar se joaca cu tine. Zice ca sufera, te minte. Da vina pe tine pentru tot? Incearca doar sa te faca sa te simti vinovata, sa scape cat mai repede de tine.
De ce n-ai ascultat si tu lumea aia? De ce nu ti-ai ascultat parintii copila? Ca sa suferi acum de pe urma unui dobitoc? Sa fii sanatoasa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruIonut004):

A facut dragoste cu el, nu sex. te rog frumos

| AlexandruIonut004 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing)) corect!

| DamiLove explică:

Da,aveti dreptate cu totii, m-am lasat dusa de val, nu am gandit pe moment, acum regret! Aseara totusi m-a sunat! Am vorbit o ora si ceva la telefon am lasat "rusinea" la o parte si i-am spus ce aveam pe suflet, am simtit ca ii parea rau si dintr-o data imi spune ca vine la mine.Am vorbit cu el si i-am spus ca nu sunt suparata pe el, din contra ii multumesc ca asta este o lectie de viata pentru mine si pe viitor sa numai am aceeasi problema.Si ca ii respect decizia pe care a luat-o,cu toate ca imi este foarte greu.Mi-a zis ca ii pare rau si ca nu este chiar asa cum cred eu, ca tine foarte mult la mine ca ii sunt draga si sa ma gandesc la tot ce a facut si el pentru aceasta relatie.Mi-a zis din nou,, iubire". toata seara m-a tinut in brate, mi-a spus ca o sa vorbim in fiecare seara pe net cat timp o sa fie la munca, si ca isi cere scuze daca am suferit din cauza lui.Acum numai stiu ce sa zic, mi-am pierdut increderea in el.Ma tot intreb: Daca vorbeste acum cu mine din mila? Nu stiu ce sa mai fac.Voi ce spuneti? Sa mai las timpul sa treaca, sa incep din nou o relatie cu el.Imi este frica.Dar ma simt foarte bine langa el...Eu am 18 ani el are 21 am uitat sa mentionez! Va pup pe toti si va multumesc din suflet pentru raspunsurile voastre! Si am scris iar inca un eseu.