| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! Acum ceva timp mi-am dat seama ca sunt bi..Adica imi plac si baietii si fetele..Problema este ca nu stiu ce sa fac sau cum sa ii zic celei mai bune prietene..imi e frica sa nu ma judece sau sa nu mai vrea sa fim prietene dupa asta..adica nu vreau sa se schimbe nimic.
Ce ar trebui sa fac si cum sa ii spun? Imi e foarte frica sa ii spun cuiva pentru ca ma vor judeca.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cata experinta sexuala ai cu fete si cata cu baieti?
Ca numai asa poti stii cu siguranta, ca esti bisexuala.

| mihai69 a răspuns:

De unde știi ce simte ea dacă nu-i spui nimic? Poate că simte, dar îi e teamă că o vei respinge, nefiind lesbi (sau bi).
Spune-i! nu ai ce pierde, dacă ți-e prietenă adevărată, chiar dacă nu te place și ca iubită, nu te va părăsi! Dacă totuși o face, clar nu e prietena pe care o credeai că e...

| Dandinelle a răspuns:

Vorbind pur teoretic, daca ti-e frica de judecata o sa ai o viata grea. Fii sincera cu tine si nu te lasa prea mult influentata de parerile pur subiective si fara nici un fel de detriment ale oamenilor din jurul tau.
Daca esti sigura sau poate nu esti, simiti o atractie catre ambele sexe atunci mai bine experimenteaza.
Vorbeste cu prietena ta si spune-i. Doar ca iti plac ambele sexe asta nu inseamna ca esti atrasa de toata lumea si o poti reasigura pe prietena ta ca de aia ii si spui pentru ca ai avea nevoie de un pic de sprijin moral sa treci prin perioada asta de descifrare (daca esti nesigura).
Daca te judeca asta inseamna ca relatia voastra nu e prea onesta. Daca ai incredere in ea si e prietena buna nu ar trebui sa-ti fie frica de judecata ei. Prietenii buni te sustin si sunt acolo pentru tine in momente ca astea de exemplu. Intra in conversatie pe un ton optimist si pozitiv!
Ai grija de tine si de sufletelul tau!

| GeneviveJ a răspuns:

Prietenii sunt persoanele ce ar trebui sa fie langa noi la bine si la greu. Faptul ca tu acum treci ptrintr-o perioada dificila in care incerci sa te cunosti pe tine, este un test al prieteniei! Nu ar trebui sa iti fie frica de ce spune ea, e prietena ta si ar trebui sa te sustina neconditionat si sa iti ofere mereu o vorba buna! Daca in schimb asta nu se intampla si ea nu reactioneaza cum trebuie, iti poti da seama de faptul ca poate nu e prietena adevarata! Nu trebuie sa iti fie teama de ceea ce esti si ceea ce simti, daca tu te simti implinita cu tine asta e tot ce conteaza. Gura lumii nu o astupa nimeni si oameni rai mereu vor exista! Tu traieste-ti viata exact asa cum iti doresti, si ce e mai important e sa iti ti mereu viata personala departe de ochii lumii, traieste-o pentru tine si fa exact cum simti tu. Oamenii sunt rai in ziua de astazi si te vor judeca neintelegand cu ce te confrunti! Ce e mai important e ca cei dragi tie sa te inteleaga iar daca ei te iubesc o vor face!

| Realli a răspuns:

Când ești singură cu prietena ta, încerci niște jocuri cu tentă sexuală, atingeri, săruturi, doar ca să vezi cum e!?