| dydybla a întrebat:

Buna lume, am fost ieri la o zi de nastere a unei colege si o fata i-a spus celei mai bune prietene a mea ca i se pare ca are un comportament de fata populara (e energica, happy, o plac colegii, etc.) Si ma simt prost ca mie nu mi se spune niciodata un astfel de lucru..si plus ca baietii din clasa nu ma prea plac sau mai bine zis unul dintre ei cu care am stat in banca si mereu se plangea ca sunt nu stiu cum si asa si ii zicea dirigintei sa ne mute ca nu vrea sa stea cu mine dar in ore povesteam si radeam si chestii..si e sa zic asa cel mai popular baiat din clasa. fetele in rest ma plac chiar foarte mult dar problema e cu baietii.ce as putea sa fac ca baietii sa ma placa si sa fiu si eu fata "populara"? Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.

P.S. Fata despre care ziceam ca e "Populara" se intelege SUUPER bine cu majoritatea baietilor din clasa si i se spune X-men ca nu o doare daca o lovesti..acum nu spun ca sunt invidioasa sau chestii de genul asta dar vreau sa ma placa colegii..va rog mult sa imi dati niste sfaturi. Ofer fundita ❤❤

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Consider ca cel mai bine e sa fii sincera si directa si sa intrebi cea mai buna prietena si eventual inca 2-3 baieti, daca ei considera ca e ceva la tine ce faci gresit. cand stii cauza problemei, e mai usor sa gasesti o solutie. Poate esti o fire mai inchisa, poate nu vorbesti mult, poate ai tendinta de a alunga oamenii de langa tine, de a ignora. tu te cunosti cel mai bine

| dydybla explică (pentru BogdanBz):

Daca e ceva inneregula la mine mi-a spus si ea ca nu imi prea place sa fac poze adica imi place dar consider ca nu arat bine..alte defecte super mari nu prea stiu dar mersi de sfat

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Popularitatea e asa de relativa...mna fii si tu mai sociabila.Nu inteleg de ce iti vine greu sa te intelegi cu baietii)), dar ar trebui sa incerci.

| dydybla explică (pentru anonim_4396):

Nu imi vine greu sa ma inteleg cu ei.ei nu se inteleg toti cu mine

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha...ok

| nhhv a răspuns:

Altu care vrea să fie ''popular''. În definiția voastră cred că a fii popular vi se pare că este cea mai mișto chestie inventată pe acest pământ. Degenerați toți în prostie. Vă plângeți doar pentru că unu n-a vrut să stea în bancă cu voi, hai că asta este culmea. Când vei mai crește vei realiza că e irelevant să te placă toată lumea. Lasă lucrurile astea de copil suferind, că nu e important să te placă o mulțime de băieți, ci doar unul(cândva)care îți va oferi iubirea și respectul de care ai nevoie.