| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU:*`! E foarte complicat la minesad rog seriozitate, Deci e o problema foarte gravasad. Am fost cu un baiat timp de 4 luni, ne-am iubit ca 2 nebuni:X faceam orice unul pentru celalalt ne intelegeam perfect. Apoi baiatul acesta [sa-i spunem X] s-a mutat in germaniasad ne era asa de dor unuia de celuilaltsad dragostea noastra era foarte puternica dar in zadar, caci el putea sa vina in romania doar in vacanta de vara, asa au aparut mici dubii intre noi deoarece el isi facuse prieteni noi pe'acolo eu la fel aici, in Romania. Mentionez ca vorbeam zilnic cu el la telefon, cu el si mama lui cu care ma intelegeam superb:X. La vara normal, trebuia sa merg impreuna cu familia mea la el in germania, Dar intr'o seara ne'am certat urat de tot din cauza acelor suspiciuni. Si mi-a lasat un mesaj de adio in care spunea: "M-am gandit ce voi face. pentru a nu mai suferi atat sa stii ca team iubit te iubesc si te voi iubi mereu vei ramane mereu in sufletul meu:X si te voi iubi oriunde mas afla. poate o vei lua ca pe o gluma dar nu e sunt doar sentimentele mele care le simt pentru tine. si imi pare rau pentru raul ce ti l-am facut si ca am loato pe o carare gresita si ca am ajuns in viata ta sa tio distrugsad eu doar vreau sa te vad fericita ci nu suferind sau altceva.asta a fost tot ce am avut de zis..nu vei mai auzi de minesad. Te iubesc:Xsad " Si a luat o supradoza de ceva pastile, maicasa cand la gasit acasa pe pat a chemat ambulanta [el intrase deja in coma] pana la 5 dimineata a fost in viata (mama lui m-a tinut la curent cu tot ce se intampla) la 5 dimineata l-am visat iar apoi dupa ce l'am visat m-am trezit ca a sunat telefonul, era mama lui plangea de rupea pamantul deoarece el murise. Dupa ce l-au ingropat in Germania, mama lui s-a apucat sa-i caute in calculator si acolo mai era un mesaj de adio scris in wordpad ce spunea asa "Te iubesc iubirea mealove struck imi pare rau daca te-am facut sa suferi sau sa iti creez neplaceri dar asta e
calea care am ales-o pentru noi e mult mai bine sa fiu printre ingeri decat printre
oamenii! asta e calea care am ales'o pentru noi sper ca tu sa fii fericita
si sa iti gasesti iubirea vietii care chiar te iubeste si te pretuieste
dar speri si sper si eu odata cu tine sa nu te iubeasca la maxim cum am facut-o eu!
si ti-am declarat si inca iti declar tot ce simt pentru tine e de neschimba.eu voi fi printre
ingeri si te voi privi si voi fi mereu langa tinesad ca un ingersad
cand vei plange voi plange si eu
cand vei fi fericita voi fi si eu fericit pentru tine
TE IUBESC:X!" Clar, a fost, am plans dupa el o gramada, dar mama lui mi-a spus sa-mi vad de viata in continuaresad ca el va fi mereu in inimile noastre, etc acum am o relatie cu alt baiat dar nu il pot iubi! De ce? pentru ca inca mai tin la X care s-a sinucis pentru dragostea noastrasad off Doamne sunt cu psihicul la pamant, nu stiu dar il iubesc inca totusi enorm de mult pe X.chiar daca nu mai e printre noisad iar pe baiatul asta ce e cu mine acum, simt ca imi bat joc de elsad si nu prea mai suport. ce pot facesad?

13 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Fiecare are nevoie de o perioada in care sa sufere, inainte sa treaca mai departe. probabil nu-l vei uita, dar a fost alegerea lui sa te parasesca si a ales sa nu lupte pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Rebecca009 a răspuns:

Scenariu demn de hollywood laughing Fata! te plictisesti si te-ai gandit sa improvizezi. Cred ca unele persoane credule de-aici ti-au muscat momeala. Cred ca esti mandre de tine acum. Emo mica si prostuta ce esti! Pac Pac la fundulet!

| Rebecca009 a răspuns:

Daca e adevarat, si sper ca nu glumesti, nu se glumeste cu asa ceva! imi pare rau pentru tine. Si sincer, cineva care tine la tine nu recurge la asa un gest extrem. De ce ar vrea sa te faca sa suferi? Dar tot nu pot sa inteleg cum e capabila o persoana sa-si ia viata pentru alta persoana! Sper ca nu iei in gluma intrebarea mea dar, era Emo? se droga, sau avea prieteni drogati?

Răspuns utilizator avertizat
| mady04 a răspuns:

Nu stiu sigur daca e adevarat ce ai zis tu aici da nu e treba mea sa stii ca daca ar fi adevart chiar m-a impresionat nu stiu ce ai putea face nu m-am afalt intr-o astfel de situatie si nici nu sper sa mi se intample vreodata dar cred ca ar trebui sa pui capat noi relatii cu acel tip mai ales ca nu il iubesti ai nevoie de un timp in care sa suferi...

| TudorPRK a răspuns:

Te cred ca iti e greu nu as vrea sa fiu in locul tau dar n-ai ce face oricat ai vrea pe baiatu ala inapoi nu poti sa il aduci orice ai face. Dupa parerea mea eu zic sa iti continui viata si sa mergi mai departe. Nu zic sa il uiti sau alte chesti ca totusi si-a dat viata pentru voi 2. si plus de asta timpul nu poti sa il dai inapoi. sper sa iti fie de folos. imi pare rausad. Succes