| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU,
Sa zicem ca as avea o maaare problema si am nevoie de ajutorul vostru! Acum cateva zile mi-am dat seama ca plac ft mult un baiat dar nu asta ar fi problema... Problema este ca el imi este unul din cei mai buni prieteni, am crescut langa el si ne cunoastem de cand naveam mai mult de 5 ani big grin... Eu stau cu o,, gasca,, de fete iar el e intr-o,, gasca,, de baieti. noi ne intelegem ft bine ( fetele cu baietii ) si ne intalnim in fiecare zi. de fiecare data eu sunt singura pe care nu o loveste, nu se ia de ea si nu-i zice nimic de rau. Azi eram cu vreo 10 fete in pauza si el a venit, m'a strigat di a incercat sa iasa in evidenta pentru ca eu ma uitam la baietii de langa el happy.
1. Credeti ca ma place?
2. Ar trebui sa ii zic ca il plac? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Octavian26 a răspuns:

Off de ce e asa de "maaare" problema laughing? Tu va trebuii sa-ti cauti in sentimente si sa gasesti cu adevarat iubirea pentru acest baiat (daca chiar il placi) sa nu cumva sa fie acel sentiment de obisnuinta si liniste langa el sau in prezenta lui, in mii de cazuri sunt apreciate gresit, poate ca el te vede ca "cea mai buna prietena" a lui ca o sora care nu a avut-o pe umarul careia vrea sa planga cand are o problema!
Totusi se poate chiar din acest motiv sa va placeti reciproc pentru ca ati ajuns sa va cunoasteti indeajuns incat sa va considerati perfecti unu langa altul! Nu sfatui' pe nimeni sa-i arate celuilalt cat de mult il place sau iubeste, daca el nu te place dar totusi esti "o partida buna" nu va rata ocazia si vei avea de suferit (e cam cu 2 taisuri partea asta)
Sfat - apropriete si mai mult de el si fara "palma sa vezi daca te pupa" sa nu cumva sa te trezesti cu vreun ochi vanat esti fata iar voi beneficiati de un farmec, acel "vino-n-coa" folosestete de el, atragel in "vraja" ta si iti va arata daca te place si chiar ve-ti fi impreuna!

Succes!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate te vede ca pe o foarte buna prietena si te place in acest fel si nu cred ca ar trebui sa-l intrebi nimic, lasa-l pe el sa faca pasul asta daca intr-adevar te place si te vede ca pe o viitoare iubita

| neutrino a răspuns:

In mod normal ar trebui sa te placa. Da-i o palma si vezi daca te pupa pentru asta.

| Cosmin1I a răspuns:

Da este posibil sa se simta atras de tine dar daca ii dai de inteles acelasi lucru poate o sa faca si el o miscare. Succes.

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

Dupa parerea mea, eu cred ca te place. Daca incerca sa iasa in evidenta cand este cu tine si se poarta asa, probabil ca te place. Si daca il placi si tu ar trebui sa ii spui.
Succes! happy

| PikaChuVB a răspuns:

Sa nu credeti cai agresiv sau din astea ma refer ca niciodata nu mi-a facut ceva rau