| LovelyBitch a întrebat:

Buna TPU >:d< Am nevoie de ajutorul vostru in materie de dragoste,urgent! Va fi o intrebare lungaaa,va avertizez de pe acum laughing Ok, sa incepem.Am iesit odata afara cu 2 fete in cartier, si era acolo un baiat pentru care am facut o pasiune de pe Facebook cu 2 zile inainte.El ma observa,probabil tot de pe Facebook, si se tot uita la mine.Eu ma mai uitam la el,dar eram mai retrasa.El era cu mai multi baieti,vreo 6, insa asta nu-l speria.Bancile noastre erau la distanta de vreo 20 de pasi.La un moment dat, mi-am intors capul si el se uita la mine.Am stat asa, uitandu-ne ochi in ochi am vreo 10 secunde,ca in Twillight la inceput,cand Bella il vede pe Edward, insa ochii lui erau..goi.Adica erau atintiti spre mine.Se uita la mine,fara sa-i fie frica ca baietii vor observa, si m-am simtit de parca eram doar noi 2 singuri love struck Dupa aceea,mi-am intors capul, nu vroiam ca el sa faca asta primul.Noi am mers acasa, iar peste 2 zile am mers din nou.Ei jucau baseball, si noi ne-am pus pe alta banca.Nu stiu cum,el a vorbit cu baietii,si el a venit in spate, cam la 10 pasi de banca noastra.Cand statea se intorcea sa ma vada, cand prindea mingea si venea inapoi la locul lui se uita la mine si mie mi s-a parut foarte dulce love struck Mereu cand mergeam se uita la mine.Insa am mers zilele trecute singura, cu intentia de a asculta muzica la mp3.El ma vazu,iar prietenii sai au inceput sa strige numele lui,care sa spunem ca e Alex[dar nu e Alex]. Strigarea era ceva de genul :Aaaaleeex,Aaaaaleeex".Nu stiam ce inseamna.Ei jucara din nou baseball, insa acum el se uita mult mai mult decat se uita de obicei.Mereu parca imi zambea,dar cu coltul gurii, nimic mai mult.Probabil ca i-a fost rusine, nu stiu.El si cand alerga se uita sa vada ce mai fac laughing Cand se punea jos pe banca la fel.Mentionez ca de data aceasta m-am pus pe aceeasi banca in spate,nu vroiam sa ies in evidenta.
Am discutat cu mama, si ea a zis ca strigarea aceea poate insemna 2 lucruri:ori ei [baietii si Alex] au aflat ca eu il plac,si au strigat ca am venit pentru el,ori Alex le-a zis ceva lor,sau ei au observat cum se uita la mine, si prin strigarea aceea au vrut ca eu sa aud si sa-mi dau seama ca el ma place.Am zis ca il las putin,cam o saptamana,sa mai sufere si el laughing si daca chiar va vrea sa ma vada,va veni prin imprejurimi. Vreau sa vad dupa o saptamana,care va fi expresia fetei lui, si atunci cred ca-mi voi da seama daca ma place.
Acum vreau sa va intreb pe voi 2 lucruri:
-Oare ma place?
-Ce a insemnat strigarea? [menitonez ca din cate stiu eu,nimeni nu a zis nimic, adica cele 2 cu care ieseam nu au mai iesit in oras,plus ca ele nu au vorbit niciodata cu baietii aceia, iar celelate doua colege carora le-am spus sunt plecate din oras]
Comentarii sincere :* Multumesc pentru ajutor >big grin

6 răspunsuri:
| YaoiPerfection a răspuns:

Fa tu primul pas...doar esti puternica sa il faci, nu? Ai putea sa vorbesti cu el, sa il intrebi cum mai e pe la meciuri...asa va vedea ca esti interesata de el, ca in twilight. El nu va sti daca il placi sigur, la fel ca tine, cu toate ca stati si va holbati unul la altul destul de mult. Trebuie sa ii arati ca il placi, dar mai intai, ia-o usor. Incearca sa nu te inchizi in tine.
Strigarea, la fel cum ai zis tu, poate sa fi fost o gluma de-a baietilor, ca sa-ti atraga tie atentia, si sa stii ca el e langa tine... Chiar ar trebuie sa faci tu primul pas. Cu toate ca la mine, el a facut primul pas, si nu pot spune ca intre mine si el a fost flacara, cum este intre voi doi.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Kateee a răspuns:

Wowww! Acum sa fiu sincera cred ca exista o atractie intre voi dar puteai sa specifici cu arata (e cocalar?):))), nu stiu ce sa spun dar cred ca ar trebui sa il lasi pe el sa faca primulpas. Sper ca ti-am fost cat de putin de ajutor :D. Goodluck!:*

| LovelyBitch explică (pentru Kateee):

Pai nu e cocalar, deloc.E blond, cu ochi albastri love struck

| Kateee a răspuns (pentru LovelyBitch):

Suna bine dar cred ca el ar trebui sa faca primul pas, il lasi cam 2-3 zile daca nu da nici un semn, intereseaza de el. :*

| LovelyBitch explică (pentru Kateee):

Problema este ca el este cam timid, si nu cred ca ar avea curajul sa faca primul pas...Ce sa-i fac ca sa-l fac sa aiba curajul sa ma abordeze? Ce semne sa-i dau ca-l plac?

| YaoiPerfection a răspuns (pentru LovelyBitch):

Vorbeste cu el! Imprieteniti-va, si vesi ce va iesi dupa...