| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU! Iubitul meu pleaca maine din tara in State(Florida) pentru aproape 5 luni. Chestia e ca eu nu ma pot impaca deloc cu ideea ca pleaca! Adica eu vorbeam zilinic cu el nu a fost zi sa nu vorbim si acum cand ma gandesc ca pleaca acolo si nu o sa il mai vad 5 luni o sa vb doar pe mess daca o sa poata el sa intre. crying Sunt foarte trista si de ieri cand am aflat plang cand imi aduc aminte ca pleaca. Eu nu pot rezista fara el! Off... crying A mai plecat acum 3 luni din tara dar nu mi-a fost asa greu ca a plecat doar pentru 10 zile dar acum 5 luni mi se pare exagerat de muult! crying Habar nu am cum o sa rezist atata timp fara el pentru ca il iubesc enorm de mult! Nici la scoala nu ma mai pot concentra cand ma gandesc ca el nu e! Va rog dati-mi un sfat ca sa ma linistesc sau daca ati trecut si voi prin asemenea situatii asemanatoare. Stiu ca poate altii au probleme mult mai grave decat mine dar va rog sa intelegeti ca eu il iubesc fff mult si nu ma pot abtine, chiar nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu atat de suparata! sad Dau FUNDA la cel mai bun si folositor raspuns! Multumesc!

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Cum ai zis si tu, sunt probleme si mai grave dar orice persoana are un suflet si sufera mai mult sau mai putin, toti avem nevoie de un sfat, o vorba buna sad

Hmm, ce sa faci? E greu, te inteleg perfect.
In primul rand trebuie sa fi sigura ca nu numai tu iubesti in relatia asta, trebuie ca si el sa aiba sentimente pentru tine si sa se implice in relatie, pentru ca o relatie la distanta e f dificila...
Trebuie sa te impaci cu ideea, nu ai alta solutie, o despartire nu ar rezolva nimic! Asa ca tineti cu dintii unul de altul happy
Pt a putea trece mai usor poti sa te apuci de un sport, ajuta mult la descarcarea sentimentelor negative, de preferat un sport care sal practici singura ca sa poti medita, se zice ca sportul ajuta mintea sa gandeasca mai limpede si eu iti zic din prorpia experienta cu asa ewinking Un avantaj ar fi ca atunci cand vine iubitul tau acasa tu vei fi mai subtirica, mai sexy, gandeste-te ca atunci cand faci sport te pregatesti pentru el, cand vine acasa sa fi in formawinking

| maradi3 a răspuns:

Pai daca e intr-adevar asa cum zici, iubitul tau...si daca el a luat hotararea sa plece,inseamna ca intr-adevar TREBUIE sa plece! Iar tu n-ai incotro,trebuie sa-l astepti, daca-l mai vrei dupa reintoarcere! N-ai incotro, va trebui sa te lipesti de ceva prieteni cu care sa-ti omori timpul chiar daca te va durea vazand unele cupluri fericite! Altfel, inchizandu-te in tine, cu siguranta vei suferi mai mult! Bafta si...sa treaca timpul repede-ti doresc! happy

| elenna01 a răspuns:

Eu am pierdut o relatie din aceasta cauza.In momentul in care el mi-a zis ca va pleca eu am spus ca este mai bine sa rupem legatura.Iti faci rau singura gandindu-te la ceea ce el va face acolo.Totusi,sunt 5 luni in care voi veti sta separati in care nu se stie daca voi veti putea vorbi macar. Vorbeste deschis cu el si explica-i cat de greu iti este. Poate exista o solutie de mijloc undeva.Sa plece el pentru o perioada mai scurta sau sa nu mai plece.Comunicarea te poate ajuta cumva...iar daca va pleca cu timpul vei renunta singura la relatie, chiar daca iti va fi greu.
Sper ca ai inteles cam ceea ce am vrut sa iti spun si sa iti fie de ajutor raspunsul kiss.

| AikkoxD a răspuns:

Şi-al meu a plecat din ţară cu facultatea chestii d'alea acum ceva timp. Şi pentru 6 sau 7 luni dacă nu mă înşel. Şi vorbeam maxim 10 minute pe zi la telefon. Nu am murit nici eu, nici el, pentru că aveam pur şi simplu încredere unul în celălalt. Nici nu se punea problema de înşelat sau chestii de genul. Şi gândeşte-te, noi avem 5 ani jumate împreună, nu 2 luni. Nu ai ce să faci. Într-un fel, e mai bine. În timpul ăsta îţi dai seama ce simţi cu adevărat pentru el. Dacă îl iubeşti sau doar eşti atrasă de el, sau e pur şi simplu obişnuiţă.