| simona019 a întrebat:

m-am certat cu cea mai buna prietena a mea cam de vreo 2 luni si sunt foarte trista din cauza asta. Exact dupa ce ne-am certat ea a plecat in vacanta in Italia si a venit ieri. Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi ca sa ma pot impaca inapoi cu ea sad funda!

3 răspunsuri:
| MeGustaXD a răspuns:

Spune-i că îţi pare rău din cauză că v-aţi certat şi că te-ai gândit mult la prietenia voastră şi nu merită să o încheiaţi aşa, din cauza unui conflict. Spune-i cât de mult înseamnă pentru tine şi sunt sigură că vă veţi împăca! Baftă!happy

| lalabanana a răspuns:

Poi roag-o frumos sa va intalniti pentru ca trebuie sa-i dai ceva, sau alt motiv. Daca vine la intalnire cereti scuze frumos de la ea, spune-i ca-ti pare rau si ca sa te ravansezi mergeti la o prijitura, o inghetata, un suculetz unde sa povestiti..sau invit-o al tine sa afceti impreuna clatite, prajituri.

| Ninuta23 a răspuns:

Mai intii iti poti cere scuze si apoi ii poti spune ca iti pare rau ca v-ati certat. happy