| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu cum sa incep dar incep prin a va spune ca sunt foarte suparata, acum un an un baiat (primul baiat din viata mea) m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el iar eu l-am respins i-am spus NU, dar eu simteam ceva pentru el dar nu am spus nimanui doar eu stiam asta. Dupa o perioada scurta de timp am plecat in alta tara unde sunt si acum, dupa vreo doua luni dupa ce am plecat am vorbit cu el pe mess si m-a mai intrebat odata dar de data asta m-a intrebat daca il iubesc iar eu i-am spus DA si am continuat sa vorbim pe mess vreo saptamana dupa care ne-am certat, vreau sa va recunosc ca el e si genul de gagicar iar eu cum sunt o fire mai geloasa chiar foarte geloasa ne-am certat el m-a si blocat pe facebook dar pe mess am ramas prieteni dar nu mai vorbeam deloc se conecta eram si eu conectata dar nu vorbeam deloc, vreau sa va spun ca de un an mereu ma gadesc la el mereu chit ca ma ranit atat de tare dar inca il iubesc acum dupa un an urmeaza ca saptamana viitoare sa merg in vacanta in Romania, eu speram ca acum cand voi merge in vacanta ne vom impaca si va fi totul bine de abia asteptam sa vina ziua cand il voi vedea din nou in fata mea pentru ca ma gandeam si ma gandesc la el de un an de zile eram foarte fericita pana cand am primit azi vestea bomba ca are prietena mi-a spus un verisor ca a vazut-o si ca e foarte frumoasa credeti-ma ca am simtit in momentul acela ca cerul cade pe mine nu mai pot nici nu mai am chef sa merg acasa credeti-ma dar nu am ce sa fac trebuie sa merg cu parintii in vacanta si stiu ca poate il voi vedea pe strada cu ea si stiu ca voi avea o durere insuportabila ajutati-ma va rog macar un sfat pentru mine inseamna o comara va rooooooogggg va

Răspuns Câştigător
| georgiana999 a răspuns:

Eu zic ca atunci cand ajungi in Romania si dai de el, ar fi mai bine sa nu arati ca esti suparata ci ba chiar ca te bucuri ( asta il va impresiona ). Arata-i ce a pierdut fi ca inainte, fata de care s-a indragostit atunci poate mereg si de data asta. Doarca tu fiind in strainatate nu aveti cum sa va vedeti des, iar relatiile la distanta nu prea functioneaza oricum bafta. Sper sa va impacati in final, sa deveniti macar prieteni buni kiss

2 răspunsuri:
| UsernameFail a răspuns:

Vaaaaaaaaai, ce oribil. Imi pare foarte rau pentru tine. Cred ca iti e tare greu. Dar sfatul e asta:
Baga-le bete-n roate la realtie. Pentru ca asa se vor despartis si tu fa-te frumoasa si du-te sa vorbesti cu el. Daca asta nu merge, fa-te frumoasa, du-te sa flirtezi cu el in fata fetei. Daca el te va vedea si te va placea, se va desparti de ea. Daca ea te va vedea flirtand cu el sau chiar si vorbind cu el, ea va vrea sa se desparta de tine. Probabil va merge dar nu stiu sigur. Eu am facut altfel: i-am spus baiatului ca fata vrea sa se desparta de el. Si el s-a enervat si ca sa nu fie ranit s-a despartit el de ea. poti incerca sa asta, dar e mai periculos pentru ca poate isi dau seama ca nu e cum ai spus tu. In fine, ai 3 variante: foloseste minim 1. Iti urez norocwinking.

| euuuuuuuuuuuuu a răspuns (pentru UsernameFail):

Iti multumesc nespus de mult dar nu nu sunt genul asta de fata adica nu vreau sa o fac si pe fata aia sa sufere pentru ca stiu ce greu si nu vreau dar iti multumesc mult :*