| Andraasdfg a întrebat:

Heio TPU.In vara anului 2012 am cunoscut un baiat.Ne-am imprietenit,venea sa ma caute pe afara,ii intreba pe prietenii mei de mine, iar la scurt timp m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna.Desi il placeam,i-am spus ca vreau sa ne mai cunoastem, dar de atunci nu prea am mai vorbit.De curand m-am intalnit cu el si am reinceput sa vorbim.Mi-a dat de inteles ca ma place, dar eu aveam iubit.M-a mai cautat el de vreo 3 ori iar apoi am inceput iar sa nu vorbim. Zilele trecute l-am cautat eu. Am vorbit putin si,culmea sortii, a doua zi ne-am intalnit intamplator. Am stat vreo 30 de minute cu el iar apoi am plecat. L-am mai cautat eu de vreo 3 ori si am vorbit.Problema este ca am reinceput sa am sentimente pentru el, iar el sufera dupa fosta lui iubita cu care a fost 5 luni.El imi da mie de inteles ca si el m-ar place,dar chiar nu stiu ce sa fac pentru ca daca i-as spune ca il plac si el inca sufera dupa fosta sau nu m-ar place, probabil iar nu am mai vorbii...

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Daca te-a placut atunci si te-a intrebat daca vrei sa fii cu el, sigur te place si acum, stiu din propria experienta. Spune-i ca-l placi, asa e cel mai bine.Asa sunt baietii, dupa ce le spui sa va mai cunoasteti, unii se indeparteaza.De exemplu,un baiat m-a intrebat foarte repede daca vreau sa fiu cu el, ca sa nu-l refuz din prima sau sa-l supar, deoarece se vedea ca el tine la mine, i-am spus ca este prea repede si vreau sa ne cunoastem mai bine, dupa 2 zile,am iesit pentru prima data afara,si seara: eu zic ca ne-am cunoscut destul,nu ai vrea sa fii cu mine? l-am refuzat in cel mai frumos mod si dupa nu mi-a mai raspuns niciodata la niciun mesaj laughing)).Si cand am fost la ziua unui baiat,era si el acolo,ne salutasem,si parca incepusem sa-l plac, l-am si imbratisat, si acum are prietena.Ce chestie, sa refuzi un baiat si dupa sa il placi, in genul tau mi s-a intamplat si mie.Succes si spune-i ca-l placi.

| Andraasdfg explică (pentru AnemonaP):

Si daca nu este reciproc?

| AnemonaP a răspuns (pentru Andraasdfg):

Sigur este reciproc, doar ai incredere in tine! :*

| Andraasdfg explică (pentru AnemonaP):

Nu mai are rost... s-a cuplat deja cu alta. multumesc oricum.

| AnemonaP a răspuns (pentru Andraasdfg):

Trebuia sa fii mai rapida..in fine,nu ai de ce sa regreti,nu a fost sa fie.Dar poate o sa fie,se va desparti si de aceasta si poate te va vedea altfel dupa aceea,daca ii spui ca il placi.Tu in timpul asta, fii cu altcineva, cunoaste baieti, petrece, simte-te binee!

| Andraasdfg explică (pentru AnemonaP):

Poti sa imi lasi un id te rog, daca nu te deranjeaza? simt nevoia sa vorbesc cu cineva...

6 răspunsuri:
| AlupeiLarisaAndreeaDF a răspuns:

Incearca sa "te apropii" mai mult de el, da-i de inteles ca poate avea incredere in tine, dar mai bine lasa-l sa se resemneze momentan. Ajuta-l sa o uite pe fosta, iar apoi lucrurile vor fi mai simple. Mult noroc! happy