| Andreea_2629 a întrebat:

Hello all. vrreau sa va intreb cum vi se pare faptul ca prietenul meu mi-a dat de ziua indragostitilor doar o felicitare. mi-a zis ca are o surpriza pentru mine si cand mi-a dat felciitarea am fost dezamagita.parca isi bate joc de mine.nu veniti cu texte precum ca poate nu are bani sau altele de genu, caci consider ca orice baiat ar face un mic sacrificiu pentru iubita sa.macar o cutie de bomboane de ciocolata.sunteti de acord cu mine sau ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| username23 a răspuns:

Andreea, eu zic ca poate s-a gindit ca ceva scris din suflet si de mina lui va fi mult mai frumos. Atunci cind e ziua ta, e o sarbatoare mai semnificativa, mai importanta asa sa zic, si atunci poate face cadouri mai mari, dar de Sf. Valentin s-a gindit sa-ti daruiasca doar ceva simbolic, s-a gindit ca il vei intelege, si de ce sa nu venim cu texte de genul ca nu are bani, daca asta e adevarul si s-a gindit ca tu ii esti cea mai draga persoana, si il vei intelege.
Dar poate fi si altceva, daca doreste doar sa te verifice, sa vada daca iubirea voastra poate exista si fara cadoul ala? Poate a vrut sa vada, chiar il iubesti asa de tare ca vei fi in stare sa te multumesti doar cu o felicitare. Asa ca fii tare pina cind, si nu va certati pe tema asta.
Daca doreste sa isi bata joc de tine asa cum zici tu, vei vedea asta nu numai de Sf. Valentin, dar si in alte zile.
Sper ca ti-am fost de ajutor, si o sa vezi, va fi totul ok! Pupici si Bafta!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie o felicitare, cu un mesaj scris de el, din suflet, mi se pare cel mai frumos cadou din lume. O cutie de bomboane este un cadou banal si complet lipsit de imaginatie, impersonal (ii iau asta sa scap repede de obligatie) pe cand mesajul de pe felicitare este o minunatie.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De ce sa exclud faptul ca nu are bani,daca si eu abia i-am facut cadou iubitului, dupa multe economisirii?!
Totusi...e criza, iubita! Nu toti putem sa ne luam de la gura ca sa dam altuia!

Mie chiar mi se pare foarte dragut gestul luihappy.E mult mai romantic sa scrie el ceva din suflet.Nu o floare care se ofileste,nu un papitoi care il uiti intr-un colt, ci un gest de iubire simplu!

Daca tu iti doresti multe cadouri, cauta unul cu bani!

| Flav a răspuns:

Ce ti-a daruit, o felicitare? Ce gest frumos, chiar prea maret pentru tine!

| bogdan74688 a răspuns:

Sincer, chiar sunt de acord cu tine. Nu sunt chiar Bill Gates, dar nici muritor de rand, si cred ca daca vroia, iti putea face un cadou, ceva mai consistent totusi. Cu tot textul ce s-ar putea afla in felicitarea aceea, un trandafir, sau o cutie de ciocolata, cum ai spus tu, sa fim seriosi. Si inimioarele alea mici ( I love Milka - fara sa fac acum reclama ), sunt mai ieftine decat o bere. Cred ca putea sa cheltuie si el mai mult de 3-4 lei ( maxim ), cat ar fi fost felicitarea, si sa i-a si o floare si o cutie de ciocolata.
Oricum, aici conteaza si puterea lui de perceptie. Sunt si persoane pentru care nu conteaza foarte mult cadourile; de fel, acestea au un caracter mai rece - desi nu vreau sa fac afirmatii nefondata; nu stiu cum este el. Sper ca ti-am fost de ajutor happy Si numai fi supy. Smile happy

| Phutui a răspuns:

Hei, eu nu am primit nic de la pr mea de Sf Valentinlaughingdar ce conteaza? ete nah... si ca sa ma razbun de Dragobete ii fac cadou o shaorma!

| Iulia8659 a răspuns:

Da si eu as fi dezamagita...
dar sa nu uitam pana la urma gestul conteaza...
macar tia adus ceva.winking

| Alee_9909 a răspuns:

Nu conteaza cat de mare a fost cadoul atata timp cat ti l-a dat din inima!

| ancutza_2191 a răspuns:

Eu nu am primit nimic de valentine's day si nu is suparata
daca ce o scris pe felicitare ii de la el din minte si nu luat de pe net mi se pare un gest frumos

| zoey_1066 a răspuns:

Buna!
poate acel baiat gandeste ceva in genu "iubita mea e una singura, darul meu va fi din inima"

hmmmmmmm

| euuuu a răspuns:

Gestul conteza.Decat sa vina la tine si sa nu sti nici macar ce zi este ...Trebuie sa apreciezi orice gest.

| kinderdoll a răspuns:

Mda. pai sincera sa fiu si eu as fi putin dezamagita...
sa imi spuna ca are nu stiu ce surpriza si sa imi aduca o felicitare. straight face
ma rog. happy "gestu conteaza"

| Andreea_2629 explică:

Ps: am uitat sa specific ceva.mi-a mai zis ca fusese la un prieten de al lui si el i-a spus sa nu vina la mine cu mana goala.deci dupa prietenul meu, putea sa vina fara nimic. mi se pare o lipsa de respct straight face