| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am 14 ani si as vrea sa incep sa folosesc OB, deoarece vine vara si absorbantele miros asa de urat. Dar nu stiu cum se introduce in vagin deoarece cand am incercat mi s-a parut foate greu sau eram speriata ca ma dezvirginez:-s...Se poate sa te dezvirginezi sau mai rau, sa ramai insarcinata? Hmm...

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa-ti rupi himenul dar nu poti ramane insarcinata. Totusi, la varsta ta OB-urile sunt indicate numai la nevoie si de evitat vara. Absorbantele nu miros urat daca le schimbi la fiecare 3-4 ore si te speli. Tine cont ca OB-ul trebuie schimbat la maxim 4 ore, orice ar fi. Daca ai impresia ca intr-o zi n-ai sa-l poti schimba dupa maxim 4 ore, in ziua aia nu iti pui OB.

| Emeraude a răspuns:

Daca nu il introduci cu grija, se poate sa te dezvirginezi, la fel cum a facut si o colega de-a mea cand eram in liceu, se grabea sa plece si nu stiu cum a facut dar cert e ca s-a dezvirginat. OB-urile sunt mai indicate femeilor, care nu mai au problema asta. Eu n-am folosit niciodata OB-uri, pana cand nu mi-am inceput viata sexuala, si de-atunci rar, cand sunt la mare si tamponul se vede urat prin slip.Eu nu ti-l recomand, mai bine folosesti un tampon foarte subtire, sunt unele cu forma speciala pentru slip, nu mai stiu sigur ce marca. Important este sa ti-l schimbi des, cam la 4 ore si astfel nu vei mai avea probleme cu mirosul neplacut, mai ales daca folosesti unele cu miros placut, ca si cele de la Bella.
Succes, pa-pa!

| Allegria a răspuns:

Sa ramai insarcinata?
100% Nu
Sa te dezvirgineze?
50%da
*Daca il folosesti cu atentie...nu
Cum se introduce?
Stai pe vine si...il bagi thinking
Si cu chestia aia "absorbantele miros asa urat"
Mai schimba-le si tu... laughing

| andreeada a răspuns:

Da sa stii ca o sa ai gemeni!laughing

| viseaza a răspuns:

Sa ramai insarcinata in niciun cazlaughing dar. nu stiu care sunt treaba cu ob dar. daca nu ti-ai inceput viata sexuala nue bine sa folosesti si daca chiar vr citeste instructiuniilewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.tampoane-ob.ro/ob-ul-meu/cum-foloseste aici vei gasi toate instructiuniile pentru folosire ob'ului, dar daca ai 14 ani si nu esti dezvirginata nu ti'as recomanda sa folosesti si eu am tot 14 ani si inca nu m-am dezvirginat si nici nu vreau de ramas insarcinata nu ai cum consulta un ginecolog si vezi si sfatul lui;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine foloseste absorbant normal, daca nu esti dizvirginata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu iti recomand ob mai bine foloseste un absorbant normal