| schajuman1344 a întrebat:

Hello! Am intalnit o fata super pe net care e de la mine din oras. Am discutat putin (cam 30 minute). Vreau ca urmatoarea data cand vorbim sa o trag din online in offline (intalnire). Problema este ca doar acum cateva saptamani i-a decedat mama si este total distrusa. Nu stiu daca e momentul potrivit ca sa fac mutarea. Ce parere aveti? Dau funda si voturi. Mersi mult!

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Las-o in pace... are nevoie de ceva timp sa-si revina.
Poti sa vorbesti cu ea, sa-i fi alaturi, dar cu intalnirea las-o mai moale momentan.

| sierra1 a răspuns:

"Problema este ca doar acum cateva saptamani..."

cu tact și diplomație ai putea intreține o conversație/relație fără probleme

| SG1995 a răspuns:

E exact acu are nevoie de un bărbat boy, caută un umăr pe care să plângă. Cu tact vei reuși, ideea e doar să nu pari un *** disperat.

| Adry05 a răspuns:

Păi poți s-o chemi să vă vedeți dar nu face nicio mișcare spre ceva romantic pentru că sigur nu-i arde. dacă tu doar asta vrei mai bined caută-ți alta și lasă fata în pace să-și revină, n-o mai tulbura și tu

| Mosotti a răspuns:

Este chiar indicat sa faci asta ca sa o scoti din tristete, o ajuta si pe ea foarte mult. Incearca ca nu ai ceva de pierdut. Incearca sa vorbesti frumos, sa o incurajezi sa se gandeasca mai putin la problema. Nu merge, nu merge, revii dupa aia, daca iti zice ca nu si nu si nu, deci fa asa. Eu nu pricep ce naiba e funda aia?! Nu am intelse niciodata, m-am inscris ieri dar mereu tot auzeam de asta, si daca e, si daca nu e, e tot aia, ca pe orice forum.