| XxBlueRosexX a întrebat:

Hello, aseara am facut dragoste cu iubitul, mereu neprotejat cu finalizare inauntru...menstruatia mi-a venit pe 15 si s-a terminat pe 20, sunt sanse sa raman insarcinata pentru ca imi doresc foarte mult asta?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand pentru a se putea formula un RASPUNS precis, cert si probabil ca si...corect, trebuie cunoscuta lungimea ciclului menstrual precum si caracteristica principala a acestuia adica daca este regulata sau neregulata. Fiindca sexul a fost intretinut in ziua a 11/12-a a ciclului chiar daca sperma a fost ejaculata in vagin, probabilitatea de a se forma o sarcina este foarte mica de cel mult 8-15% in cazul in care ciclul are o lungime medie in jur de 28 de zile. Probabilitatea de a se putea forma o sarcina poate fi mare sau foarte mare numai in cazul in care ciclul tau menstrual are mereu o lungime cuprinsa intre 25-26 de zile. In cazul in care ciclul menstrual are constant/mereu o lungime de circa 28-30 de zile va trebui sa continuati sa faceti sex neprotejat cu ejacularea spermei in vagin de fiecare data si in urmatoarele 4-5 zile fiindca ovulatia se va produce cel mai probabil intre 29-31 August. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Este si nu este posibil. De ce? Pentru ca nu erai inca in perioada fertila. Contnuati sa faceti sex in continuare, zi de zi, inca vreo 5-6 zile si atunci este posibil sa ramai gravida, pentru ca atunci esti cu adevarat in perioada fertila.

| MarryBlake a răspuns:

Salut, este putin probabil ca o sa ramai insarcinata. Iti trimit un calendar de fertilitate http://femeiok.ro/......8/lang,ro/
Succes! ♥