| anonim_4396 a întrebat:

Hello ...Ati prefera sa va schimbati pentru o persoana sau sa schimbati voi persoana? Astept raspunsuriwinking

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Specialistii au decretat ca tentativa de a-l schimba pe celalalt e cea mai sigura cale spre esec! Dialog, intelegere, acceptare si acomodare rationala!

| Ririru a răspuns:

Hei.

Daca as avea o relatie cu persoana, si as tine la ea, daca nu ne-ar merge bine m`as schimba si eu si probabil s`ar schimba si el.

Din moment ce se presupune ca ne iubim si ca ne pasa de relatia asta.

Intr`o relatie nu greseste niciodata doar unul singur, amn2 au o parte din vina.

Parerea mea.
happy

| Damian a răspuns:

Oameni nu se schimba decat putin, odata cu trecerea aniilor, de cate ori ai auzit "ma voi schimba" si acel cineva s-a schimbat peste noapte?

| Ixchel a răspuns:

Nici una, nici alta.
Dacă îl iubesc, îl iubesc cu defecte şi calităţi şi la fel este şi în cazul lui.
Dacă a ales să fie cu mine ş să mă iubească este pentru că mă place aşa cum sunt.

| paula90 a răspuns:

Depinde si de relatie si de persoana...pe mine de exemplu nu ma deranjeaza sa ma schimb pentru o persoana asta in cazul in care ea vrea spre bine dar sa schimb eu pe cineva nu stiu ...probabil ca daca as avea ceva de schimbat nu as mai fi inceput ceva cu ea

| diana22 a răspuns:

Nici una nici alta, pur si simplu vorbiti deschis ce nu va place la cealalta persoana, iar partenerul se va schimba singur de buna voie.si tu la fel.fiecare va schimba ce crede ca nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Egreu st schimbi pe tine insuti, dar alta persoana.happy Daca ai acceptat sa iubesti pe cineva, iubesti cu calitati si defecte.,