| xFaith a întrebat:

Hello.
Ceva nu este in regula cu mine.
Am avut o relatie de un an jumate, care s-a terminat acum 4 luni, am fost foarte dezamagita, mai ales cand fostul a decis sa se desparta de mine. De 4 luni sunt singura. si am inceput sa ies, sa ma distrez, sa vorbesc cu alti baieti si dc nu, sa ma intalnesc. Dar se pare ca nici unul nu mi-a atras atentia in mod deosebit pana acum 2 zile.
Acum 2 zile, am intalnit un baiat care s-e uita mai tot timpul la mine. Pana la urma mi-a dat cerere pe facebook, si mi-a spus ca ca sunt frumoasa, adorabila etc ca vrea sa ma cunoasca.
Eu de altfel i-am spus ca nu mai am incredere, iar el mi-a spus ca daca eu l`as cunoaste mai bine, mi-as da seama ce fel de om este el.
Problema la mine sta in felul urmator : imi este teama sa incep o noua relatie, ma tem sa nu fiu dezamagita, imi e teama ca baiatul respectiv sa nu aive intentii bune si serioase. Traiesc cu teama ca baiatul respectiv ar putea sa nu fie sincer.
Cum a-s putea proceda in viitor?
Oare o sa prind din nou incredere si nu imi va mai fi teama?
Cum imi pot da seama cand o persoana are intentii bune sau rele?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Te inteleg perfect e greu sa incepi o relatie pentru ca ai fost dezamagita vezi tu multi pe net cauta doar sex si atat nu inseamna nimic ca ti-a spus ca esti frumoasa,adorabila sunt vrajeli de agatare nu crede in minciunile unui necunoscut daca e asa serios de ce real nu are,cauta un barbat matur nu copii bine ca si aia multi sunt neseriosi nu crede in nimeni, nu te increde in nimeni daca nu vrei sa repeti istoria si mie mi frica de dezamagire mult

Cum a-s putea proceda in viitor?

stai cu el o vreme vezi ce baiat e si daca merita dar nu te grabi sa crezi in vrajeli, facebok e o vrajeala sincer tio spun pe net numa vrajeli sunt

Oare o sa prind din nou incredere si nu imi va mai fi teama?

nu stiu asta ma intreb si eu, ceva va ramane mereu in inima noastra sigur
Cum imi pot da seama cand o persoana are intentii bune sau rele?

din pacate uni sunt manipulatori buni si in dispereare de sex sunt de acord cu orice relatie, complimente false etc
sincer nu stiu ce sa spun ca si eu sunt in situatia ta

8 răspunsuri:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Buna!
Dezamagirile vin mereu de la orice persoana. Gandeste-te ca toti trecem prin dezamagiri dar important e sa invatam din ele, sa acumulam experienta.
Nu sunt in masura sa dau sfaturi in sfera asa-ziselor relatii; sunt exact opusul tau, nu am incredere in oameni decat cand incearca constant sa imi castige incerederea, sa dovedeasca ca lupta pentru ceea ce isi doresc.
Pastreaza-ti orgoliul, demnitatea, pentru ca acestea caracterizeaza cel mai bine o fata. Fa ceea ce simti, ceea ce iti spune sufletul, dar dozeaza-ti atent sentimentele, nu le lasa sa fie vazute inca de la inceput de cel pe care il placi. Da-i baiatului un ragaz, fa-l sa realizeze ca desi il placi nu esti o prada usoara, ca trebuie sa lupte pentru tine, sa demonstreze ca ii pasa.

| RAY a răspuns:

Multumesc pentru funda, nu stiu daca asculti manele http://www.youtube.com/watch?v=9ikPzZEC1FY

| neutrino a răspuns:

Un baiat care este capabil de a avea o relatie cu o fata, incearca sa o cucereasca in mod direct, nu ascuns in spatele monotorului, iar fata trebuie sa fie capabila sa nu creada toate prostioarele spuse. Este adevarat ca azi se fac relatiile la kilogram, dar parca totusi este nevoie si de ceva fluturasi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca ai pana in 20 de ani. Daca da atunci esti foarte tanara, banuiesc ca la un moment dat vei vrea sa ai o un o familie. Lucrul asta nu il poti avea fara o relatie. Inteleg ca ai suferit si inca mai suferi din dragoste dar asta nu trebuie sa te impiedice. Poate baiatul asta e diferit, nu ai de unde sa stii daca nu ii dai o sansa. Si prin sansa nu ma refer la a fi cu el ci doar sa va cunoasteti mai bine, sa vorbiti, sa iesiti impreuna si sa acepti sa fii cu el doar daca simti ca merita.
Te-am pupat, numai bine.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Poti incepe o relatie de amicitie, nu? este scris undeva ca daca un baiat te place si iti face complimente trebuie sa il faci direct prieten? prietenia e cam scumpa la vedre in zilele noastre asa ca trebuie sa iti dai seama ce fel de baiat e. Gura lui poate spune multe dar pana nu iti dai seama ca si caracterul lui este in acelasi tandem cu gura nu ai cum sa-ti dai seama cu cine ai de-a face

| sensualus a răspuns:

Depinde care a fost cauza despartirii

| perladunarii a răspuns:

Buna,
din pacate inceputul e asa, nu poti sa iti dai seama de o persoana ce intentii are pana nu o cunosti! Dar iti dau un sfat care se aplica in general in viata, de ce iti e frica aia vei pati! Deci nu te mai gandi la dezamagire pentru ca de aia vei avea parte, orice va face o persoana pentru tine, tot te va dezamagi!
Asa e viata cu bune si cu rele, toti trecem prin ea si tot avem parte de altele, important e ca trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor, un sut in fund, un pas inainte! Succes in viata!

| scumpikasmyle a răspuns:

Trebuie sa te iai in miini si sa uitti de baiatul cela carae tea parasit caci cine stie poate acesta e mai de treaba si capul sus mai sunt baieti pe lumea acesta!