| xFaith a întrebat:

Hello happy
Puteti sa imi spuneti si mie, cum sta treaba cu relatiile la distanta? Puteti sa imi povestiti din propria voastra experienta?
Sunte pe cale sa am o astfel de relatie si vreau sa stiu la ce ma astept happy

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in ziua de azi nici cele apropiate nu mai dau randament, ce sa mai zic de cele de la distanta..cu 26 de ani in urma am avut o astfel de relatie, 110 km ne despatea, dar nu a fost un impediment, asa ca, suntem impreuna de atunci.dar inainte era seriozitate/decenta/incredere. ceea ce in ziua de azi putin mai gasesti asa ceva..acum depinde cat de serioasa este fata/baiatul/cat de maturi si conteaza cat de mult va respectati. daca n u exista respect si iubire, nu poti cladi o relatie
O zi frumoasa sa aihappy

| Awesom a răspuns:

Relatiile la distanta sunt nasoale, pentru ca sunteti la distanta si nu va puteti vedea si auzi decat prin Skype, Facebook si mess.Si mai ales va intalniti foarte rar.Era o maxima care spunea cam asa: "Intr-o relatie la distanta toti 4 sunt fericiti". Deci in mare parte nu e recomandabil acest gen de relatie, dar faci ce vrei cu viata ta.Succes.

| Alexandru0007 a răspuns:

Cel mai extrem exemplu.e cam mers 28 de ore dus intors cu trenul din buc pana in sighetul marmatiei pentru o fata.eram nebun rau

| Giulia97Anna a răspuns:

Relatiile la distanta sunt nasoala rau de tot, si am avut una si s-a incheiat foarte prost, cateva zile nu faceam nimic, voiam doar sa stau si sa nu fac nimic sad

| RAY a răspuns:

Isi povestesc eu din propie experienta daca vrei tu, pai sa incepem cu inceputul totul se baseaza pe nimic, pe o credinta oarba ca te iubeste, ca spune adevarul, practic nu sti nimic doar iluzi si atat, apoi distanta una e sa stai langa o fata fata in fata alta e la distanta ce iubire e aia? in timp apare
1 lipsa increderi
2 gelozia
3 isi dai seama ca te minte asa putin isi dai seama ca totul a fost un joc si tot timpul tia batut joc de tine si da daca e sa va cunoasteti eu nu am ajuns sa ma cunosc cu ea,gandeste cum va vi mereu sa calatoresti la ea, in timpul cat nu esti langa ea de unde sti ca nu e cu altcineva,asa am patit-o si eu i-am toata increderea mea, apoi am realizat ca a fost o minciuna totul culmea nu stiam nici macar daca a fost ceva real ceva din asta
e foarte dureros sa iubesti sa nu o ai langa tine, sa o saruti, imbratisezi, sfatul meu cauta din orasul tau lasa iluzile astea virtuale ai sa ajungi sa regreti si sa suferi si sa isi dai seama cat de credula ai putut fi

| anonimg a răspuns:

O sa te astepti numai la frustrari din pricina distantei, a banilor ( ca sa va vedeti). Iar la final -daca se va intampla a fiti impreuna- vei descoperi ca are un cu totul caracter decat l-ai cunoscut. Si asa se intampla mereu pentru ca cei doi trebuie sa aleaga partenerii din sfera lor de activitate. Adica cei doi -mai inainte de a se imprieteni- trebuie sa se cunoasca; sa stie cum se comporta in diferite situatii.
Pe de alta parte, te sfatuiesc sa nu iti faci prietena decat daca esti pregatit de casatorie.

| Alcyon a răspuns:

Relatie la distanta= apa de ploaie

| Public22 a răspuns:

Relatiile la distanta nu exista!

| Rührselig a răspuns:

În primul rând dacă nu o iubeşti foarte mult, n-o să meargă, nu v- ţine mult timp... îţi va consuma mult din răbdare. Şi dorul e la ordinea zilei.
Pe scurt e un sacrificiu, întreabă-te dacă poţi să faci acest sacrificiu, dacă se merită pentru persoana respectivă.

| RachelFlou a răspuns:

Si eu am fost intr-o astfel de reletie...
Dar este greu sa o intretii, si de acea este mai favorabila o relatie apropiata, ca sa va puteti vedea mai des.

| Kattelo_Cata_1994 a răspuns:

E cea mai faina relatie! dar cu o singura condintie: sa aiba p.a cu cel putin 13 cm mai lunga decat distanta. succes