| illusion a întrebat:

Hello :*
Sunt cu un baiat de 2 luni, pana acum cateva zile ne intelegeam bine, dar a inceput sa faca chestii care ma deranjeaza, si m-am luat rau de el pe tema asta, acum parca i-a mai trecut da nu imi mai e asa drag de el. Sa fie din cauza ca a aparut fostul meu pr care acum regreta ca ne-am desp? (adica la fostul am tinut foarte mult dar ne-am desp din cauza ca el nu avea timp de mine statea mai mult cu baietii lui, ma cauta destul de rar si am preferat sa nu mai fiu cu el mai ales cand unul dintre pr lui mi-a spus ca ar mai avea 2 prietene) Faza e ca eu ( ca de obiceti, sper ca v'ati obisnuit cu mine) nu stiu ce vreau adica actualul mai nou imi reproseaza ca daca nu vine sa ma ia de la scoala ( eu ma supar pe el pentru ca nu ma anunta si ma lasa sa astp ca proasta) crede ca ma supar ca nu vine cu masina( fapt care ma foarte enerveaza, mai ales ca are figuri in cap ca deh nu merge pe jos, e ca si cum el zice ca stau cu el doar ca sa ma plimb cu masina lui cu toate ca tata are 2 masini si mama una.deci are cine sa ma plimbe) si la fostul ink mai tin cu toate ca nu imi placea cum se comporta cu mine(mi-a zis ca tine la mine si ca nu o sa mai faca asa). Deci in concluzie (nu stiu cat ati inteles din tot ce am sc) nu stiu pe care sa aleg sad da e o chestie cam aiurea.stiu sad
help me sad

8 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Si eu am fost intr'o situatie asemanatoarecrying, doar ca la mine actulaul(acum fostul) era deja pierdut, fara sa'mi dau seama, si am pierdut nu glumasad
Stai ceva timp solo, ca sa-ti pui ordine in idei, asa e cel mai bine...

Bafta.

| HBK a răspuns:

Ba chiar dimpotriva nu e complicat deloc.Problema e foarte simpla.In joc e vorba de viata ta, deci conteaza cel mai mult ce vrei tu sa fie ca sa ti fie tie bine.Ai de ales:ori ramai si incerci cu actualul, ori ramai singurica o perioada, pana te stabilizezi.Fostul e excluswinking. Alegerea e in mainile tale.

| Ea12345 a răspuns:

Sa inteleg ca primul, fostul, te-a dezamagit?
Eu observ ca nu te simti prea bine nici cu prezentul... Cel mai bine e sa alegi, pana la urma urmei tu tii mai mult la fostul, cel de acum nu te mai incanta. Daca fostul vrea sa fiti impreuna si ti-o cere, iti promite ca nu te va mai face sa suferi, atunci mai bine cu cel de dinainte...
Inima ta stie mai bine.happy

Răspuns utilizator avertizat
| Deeiu a răspuns:

Renunta si la actualu... daca nu te mai atrage ca la inceput, e pacat sa stai cu el, poate`l faci sa tina la tine...sad
Renunta la el(actualu`) si spune-i unei prietene (o cunostiinta de`a fostului) sa vorbeasca cu fostul` tau si sa-i spuna ca acu` esti singura...chestii d'asteahee hee
Io cred ca cel care te iubeste mai mult si cel care tine la tine va fi primul` care incearca sa va impacati...
Asa as face eu:d
Noroc multtttt!kiss

| illusion explică:

Deeiu' deja tine la mine. m'a dus la parintii lui.si ai mei l-au cun adica el vrea ceva serios eu insa nu.sad si in + mi-e frica ca daca dupa ce ma desp de el primul o sa faca la fel si o sa regret? Prea complicata e viata asta laughing

| Boo a răspuns:

Trebuie sa te hotarasti.mai bine stai un timp singura si te gandesti cum e mai bine. dar daca fostul mai avea ink 2 sau cate avea nu prea merita pentru ca genul asta de baieti te fac sa suferi...si daca actualului nu ii convine cum esti.nu stiu.incearca sa clarifici lucrurile cu el. ii spui ce simti si ca ink mai ti la fostul` si vezi ce zice. daca se desp de tine pentru asta inseamna ca nici el nu merita.

| xpiccea a răspuns:

Renunta la actualul si fi cu celalalt... dar trebuie sa te candesti si cum o sa se simpta actualul tau pr poate o sa ti se intample si tie asta pe viitor, sa tii mult la cineva sa il placi, iar dupa sa se desparta de tine pe motiv ca nu ii mai plaki si ca vrea cu o alta fata.
Mie asa mi's-a intamplat. iti sp din propri experienta. am renuntat la prietenii mei pentru ca nu imi mai pl de ei. iar ei sau simit asa prost pentru ca tineau ff mult la mine si ma iubeau, ew insa nu ii mai iubeamsadsad
sper sa fi inteles ce am scris, si sper sa te ajute.
succes in continuare la sugestii!