| DoarNoemi a întrebat:

Hello! Intrebarea mea suna exact asa:ce sa fac sa ma impac cu fostul? am stat cu el doar o luna si ne-am desp din cauza lui, era prea indiferent, nepasator, nu prea vroia s ne intalnim cu toate ca stateam f aproape etc chestii din astea nasoale(dar el le cinsidera un fleac in timp c eu muream d nervi)asa... d cand ne-am desp ma gandesc intruna la el, ma uit daca a intrat p mess, daca e p hi5laughingserios e najpa rau, mai ales ca l-am intrebat dc nu ma mai baga in seama la care rasp lui:pentru ce sa te mai bag in seama?/deci nu prea vb cu mine numa daca il abordez eu, dar nu stiu, simt ca tine la mine si ca vrea s ne impacam dar nu face nimic, as vrea sa-i mai dau o sansa s vad ce iese ce ma sfatuiti? macar s fiu impacata cu mine ca baiatu nu ma mai vrea sau ceva, sa nu-l mai urmaresc ca nebunahappy

Răspuns Câştigător
| blue23 a răspuns:

"Dragoste cu sila nu se poate" asa ca uita-l, nu ii mai da atentie si ai sa vezi ca dupa un timp daca a fost atras catusi de putin la tine, te va cauta el si atunci plateste-i cu aceeasi moneda, dar intre timp UITA-L.

8 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si euwinking
poti sa citesti intrebarile melewinking
sfatul meu este sa il lasi.
daca e indiferent inseamna ca nu ii pasa de tine.
uita-l si mergi mai departe!

| marsy a răspuns:

Lasa-l in pace. nu vrea sa fie cu tine... nu te mai umili! capul sus. si baieti mai sint! tongue

| undercovergirl a răspuns:

Draga mea,
Indiferenta din pacate nu se poate trata. El nu mai simte nimic pentru tine, si nu ti-a ascuns lucrul asta.
Problema este ca tu nu l-ai uitat si din cate citesc nici nu faci nimic sa -l uiti.
Este greu la inceput, cu toate stim, dar viata merge mai departe. Un pas esential este sa intrerupi orice legatura cu el, nu-l mai aborda, nici macar pe mess. Gandeste-te ca esti o femeie puternica si ca nu vrei sa traiesti in umbra unei iubiri de mult trecute. Iesi cu prietenele tale, cunoaste alti baieti, distreaza-te, o sa vezi ca timpul vindeca intotdeauna. kiss

mira
| mira a răspuns:

Dupa mine este clar ca nu-l mai interesezi pe baiat, cata vreme se poarta cu atata indiferenta.Ar trebui sa fii mai mandra si, eventual, sa-ti cauti alt prieten. Ce sansa sa-i dai daca el n-a fost entuziasmat de tine nici cand ati fost impreuna?

| georggyy a răspuns:

Deci povestea ta este foarte asemanatoare cu a mea, decat ca se inverseaza rolurile...happy
Incearca sa gasesti un baiat care te iubeste, si pe care il iubesti si va fi mult mai bine!
ceau!

| @@ a răspuns:

Dc nu te gandesti ca tipului asta chiar nu ii pasa de tine?straight face
adica din cate ai povestit tu aici il cam doare in cur de tine parerea mea eu zic sa il uiti nu te merita nici cat negru sun unghie.

| Simple Girl:X a răspuns:

Eu cred ca nu il mai intereseaza! Trec si eu printr-o situatie foarte identica.Si mi-am dat seama ca nu merita si sa-l uit.Asa ca mai bine lasa-l, mai sunt baieti. E clar daca nu vrea sa vorbeasca cu tine, inseamna ca nu te vrea! daca te vroia te cauta!

Decizia ramane la tine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-l uiti. poti trece peste faptul ca pe el nu l intereseaza persoana ta? uita de el.stiu ca e greu. dar mai sunt si alti baieti pe lume. poate vei avea noroc si vei da peste unul care chiar te merita. oricum asa ce faci? doar iti pierzi timpul in speranta ca el va veni la tine.si nu va veni.
succes:*