| Georgian99 a întrebat:

Hello TPU. Alaltaieri am facut sex pentru prima oara cu prietena mea. Ideea e ca ea nu e virgina si e mai perversa...a vrut sa facem sex anal. Dupa ce am facut sex fara prezervativ aveam murdarie pe penis si imi e teama sa nu fac SIDA. Spuneti-mi va rog daca e posibil...sunt foarte panicat, nu stiu ce sa ma fac. oare sa ma despart de ea daca e asa de perversa. astept sfatui.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul anal nu se face in joaca asa cum isi imagineaza sau cred cei neavizati. Necesita o pregatire destul de complicata, complexa greu de realizat. Din acest motiv este recomandat sa nu se faca asa "pe fuga". Trebuie sa recunoastem si faptul ca anusul nu este tocmai cea mai potrivita zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa-l exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos, iar un sex anal nereusit poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru practicarea aceastei fantezii sexuale exista dusul anal (clisma), folosit pentru a fi golit colonul de fecale cu scopul de a crea locul in care sa patrunda penisul. Este recomandat de altfel inaintea fiecarei partide pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului. De asemenea este nevoie de a fi folositi lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara o lubrefiere din abundenta, sexul anal va fi intotdeauna foarte dureros. In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor, dar sa se vindece foarte greu. Intr-adevar practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Doar pentru satisfacerea unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a pati ceva neplacut ca cea amintita de tine se poate produce mereu si de asemenea posibilitatea de a fi o experienta foarte dureroasa si neplacuta cam intotdeauna va exista.Infectarea cu virusul SIDA nu poate fi evitata nici prin folosirea prezervativului daca partenerul este deja bolnav, insa nu bantuie acest virus asa cum considera gresit, multa lume. Multa sanatate

| mihai69 a răspuns:

SIDA o faci doar dacă te infectezi cu HIV. Și această infecție se produce foarte ușor prin transfer de fluide corporale. Deci inclusiv în cazul unui act sexual normal, neprotejat - cu condiția ca partenerul să fie infectat cu HIV. Așadar, perversă sau nu, dacă e infectată - ai luat-o. Și nu e vorba dar despre HIV; s-au mai „inventat" și hepatita, blenoragia, sifilisul etc.
Ce naiba mă copii, e chiar așa scumpă o amărâtă de „căciuliță"?!?

| Emilian65 a răspuns:

De ce nu ati facut sex anal protejat? Daca era protejat nu mai aveai atatea emotii ca iei vreo boala sexuala.

| Lawliet14 a răspuns:

Vomitam toti! Bine, voi sunteti niste mucosi. happy Dovada cum v-a iesit...

| barcelonamessi a răspuns:

Dami numarul ei ca vreau sa ii dau eu anal daca tu nu vrei