| Baby a întrebat:

Hello TPU. Deeci. Nu pot sa inteleg de ce baietii resping ideea fetelor cand vor sa se tunda scurt (fetele sa se tunda). Eu acum as vrea de ex sa ma tund asa:http://hairstylegallery.info/brown%20short%20wavy%20hair .jpg
Ma rog, ceva in genu, poate putin putin mai scurt. Si chestia e ca nu stiu daca sa ma tund sau nu... Eu am parul fin, si sa il am lung e un chin pentru ca mereu trebuie sa bag produse de volum si etc. plus ca m-am plictisit de el deja. Cica baietilor le place parul lung ca e feminin, dar ala scurt li se pare sexy. Eu pe toata lumea pe care am intrebat a zis sa nu ma tund. in special baietii, dar totusi m-am saturat si vreau o schimbare. cine ma place asa ma va place si dupa ce ma tund, nu? mi-e frica sa nu arat naspa. am fata ovala si fruntea un pic mare, de aia vreau sa-mi fac breton pe o parte. ce ziceti? in special baietii. ce ati prefera? Crede-ti ca o fata nu poate sa arate bine cu par scurt? v-ar atrage o fata cu par scurt?
Scz de categorie

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

In poza nu e parul f scurt happy tunde-te asa sau putin mai lung si e super:X

| Papusik a răspuns:

Tunde-te cum vrei tu, nu cum vor altii sad.

| Lorenada a răspuns:

E parul tau si faci ce vrei cu el, asa ca nu trebuie sa lesi sa domine barbatul asupra ta, el cu timpul o sa-si deie seama ca mai bine iti sta asa si se va impaca cu aceasta idee si nu-ti va mai interzice...

| BubblesBlossom a răspuns:

Buna! Si eu m-am tuns acum o saptama si imi sta foarte bine! sin eu am fata la fel ca tin, un pic mai ovala, insa fruntea o am ok.Eu mi-am facut breton cu volum si chiar daca toata lumea mi-a spus inainta sa o fac sa nu ma tund acum zicesurpriseau ce bine iti sta!
Deci eu zic sa te tunzi ...nici prea scurt nu e bine, insa conteaza cum iti place tie nu cum le place altora! Bafta!

| lilboutique a răspuns:

Daca ai fata ovala nu cred ca ti-ar sta bine cu acea lungime, dar iti poti face un breton pe o parte chiar si asa, cu parul lung. Tunde-te in scari si ai sa vezi ca o sa iti placa mai mult cum ti se asaza parul. Daca ai parul lung ai multe variante, il poti face bucle, il poti indrepta, poti sa il prinzi in diverse feluri, insa de parul scurt te vei plictisi pentru ca nu poti sa faci mare lucru cu el, va fi in fiecare zi la fel. Iti las mai jos cateva poze si linkuri cu coafuri simple pentru fiecare zi. Sfatul meu: nu te tunde scurt!;)
http://s749.photobucket.com/......legantza1/
http://amelie.ro/beauty_queen/dependenta-de-bretonul-asimetric
http://www.youtube.com/watch?v=y5JU9gFgRMk
http://www.youtube.com/user/Macbarbie07#p/u/9/zcohiufe47s

| drtractor a răspuns:

Eu nu am nimic cu fetele tunse scurt, chiar imi plac happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...hmm...si eu am avut parul lung si am vrut sa ma tund bob :)
http://www.google.ro/......tp?/imgres
ceea ce am si facut...numai ca toata lumea imi zicea ca nu, ca nu trebuie sa-mi tai parul lung :)) pana si coafeza mi-a zis ca nu, ca o sa-mi stea aiurea. dar eu am facut-o...si sunt super multumitaaa :X:X:X
deci daca vrei ceva, fa-o. si parul creste, nu e stofa;)

| DeeeaA a răspuns:

Intr-adevar buclele sunt mult mai feminine si baietilor le plac mult mai mult. Oricum..cine te place, te place asa cum esti si asa cum vrei tu sa fiiwinking.
Pa, pa!