| noin a întrebat:

Long story short...Sunt din Constanta, vreau sa merg la medicina. Oscilez intre Buc si Ct, dar familia imi zice ca ar fi mai bine sa raman acasa(evit costurile chiriei etc), da parca n-as sta inca 6 ani in acelasi loc... Merita sa raman in Cta sau mai bine fug cat mai pot?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi intr-o zona mai civilizata, lasa tiganiada din sud.
Incearca Tg Mures, pentru medicina e super.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă îți permiți chirie vino la București. Dacă nu, rămâi la constanta.
Eu am ales medicina de la București pe criteriul ca aici locuiesc, altfel as fi ales facultatea intr-un oraș mai linistit. Mă gândesc ca la constanta sunt mai putini studenți poate vei avea mai multe oportunități tocmai pentru ca sunt mai putini acolo. La cămin e discutabil. E mult de invatat și vei avea nevoie de liniste, poate ar fi mai bine chirie dacă îți permiți. Și din câte știu locurile sunt limitate. Iar notele sunt mari, departajarea e foarte mică.
Iar la București ia in calcul și faptul ca se recalculează buget-taxa in fiecare an, iar taxa este mult mai mare aici.
Dacă ai o situație buna din punct de vedere financiar e ok Bucureștiul.

| 1997onur a răspuns:

O sa fugi 100%. Se vede ca te-ai săturat de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umf din Constanta e slaba.