| anonim_4396 a întrebat:

Hello,TPU
O sa intru direct in subiect, pentru ce e mai mult de povestit.Sunt in clasa a11a si din clasa a9a am un coleg care ma tot tachineaza.La inceput am avut senzatia ca nu ma suporta, pentru ca mereu avea ceva de comentat la adresa mea.Bineinteles,pe parcursul anilor ne-am 'imprietenit',insa pofta lui de a ma' oftica', pentru ca asa isi justifica el comportamentul, nu a trecut.Si are un spor in a ma enerva, ceva de speriat.Am observat ca dupa ce i-am repetat de multe ori ca 'micile glume' pe care le face ma fac pe mine sa ma simt prost,a mai redus din ele, Acum insa ori de cate ori are ocazia vine langa mine si de cele mia multe ori se apropie pericolos de mult de gura mea si doar sta asa, pana reactionez eu.Are un adevarat prost obicei in a ma atinge pe picior si pe fund(i-am atras de extrem de multe ori atentia ca ma deranjeaza,dar e unu din lucrurile pe care doar le-a rarit).
De doua ori,cel putin mie,mi-a dat impresia ca ar vrea sa ma sarute: o data eram in pauza si a venit pe scaunul meu si pur si simplu mi-a prins capu si incerca sa nimereasca,iar la sfarsit mi-e trantit una de genu:"daca vroiam,acum erai sarutata'-asta s-a aintamplat anul trecut,iar saptamana trecuta un domn profesor ne-a mutat in aceeasi banca si dupa un sir de glume decente de data aceasta mi-a spus ca i-a venit o idee si ca vrea sa-l pup pe obraz.
Acum, dupa cum cred ca v-ati dat seama, inevitabilul s-a produs si a icepus sa-mi placa de el.cam de multisor.Acum eu nu stiu ce sa inteleg din comportamentul lui, mai ales ca el nu avea o parere prea buna despre fete.Deci,vin cu intrebarea:voi ce credeti, sunt sanse sa ii placa de mine, sau doar se joaca?

5 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Asa faceam si eu cu o fata acum 1 an dar o faceam pentru ca-mi placea modul in care ma evitarolling on the floor... Sfatul meu? Nu te mai gandi la el ca mai rau te amagesti.
O sa ai de suferit cand o sa se comporte la fel si cu alte fete.

| December a răspuns:

Pai si una si alta probabil. I place de tine, dar e mai badaran si crede ca "glumitele " lui sunt o metoda mai buna de agatat. Daca tie iti place genul asta de baiat...mai mult - no commentwinking

| celeron23loveanime a răspuns:

laughing tare poveste, chiar ca comprotamentul lui e evident ca are anumite intenti, sunt si baieti de astia care te iau mai tare, dar daca doar face misto de tine nu cred ca insista asa de mult cu gesturile astea, si la ine in clasa sunt baieti care pipaie fetele pe fund (dar la noi 3 baieti o faceau si la toate fetele ¬_¬ )
Idea e ca : el are intentia de a te saruta, asta nu e chiar o gluma voarte buna mumai daca sunt atat de nesimtiti, alora care le place de cineva sau sunt putini rusinosi nu au curajul de asa ceva.
Vreau sa te intreb ceva : toate tentative de sarut s-au intamplat in clasa, cu alti de fata?
Daca da, atunci, cred ca ar trebui sa fi atenta, daca sunteti sunguri ...ai pus-o! laughing
daca are jesturile astea doar cu tine (ziceai ca nu are o parere buna despre fete) inseamna ca poate simte ceva.
In rest BAFTA! :p

| deliaioana a răspuns (pentru celeron23loveanime):

Mai,el nu e naiba pe pamantlaughinguite,de exemplu azi de la prima ora m-a deranjat si toata ziua a incercat sa-si ceara scuzehappyla modul ca imediat dupa ce i-am spus ca m-a deranjat ce a facut m-a luat in brate si a promis ca nu mai face, si sa nu ma supar, ca e din dragoste. apoi, daca stateam de vorba cu X sau Y coleg, venea si ma pupa pe obraz si ma intreba daca mi-a trecut.deci nu e de temut.

| celeron23loveanime a răspuns (pentru deliaioana):

O.o dragut ^_^