| Teo_4002 a întrebat:

Help. puppy dog eyes Deci. De necrezut dar cer ajutor. Imi place un tip. Si nu gasesc subiecte de discutie. Ajutati`ma. puppy dog eyes Cine le da pe cele mai interesante are funda! puppy dog eyes [Nu e cu mine la scoala si nici in clasa]

4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Pai ai putea sa discuti despre chestii care ii plac lui sau chestii care le aveti in comun.
De ex, daca va place un film, l-a vazut si el l-ai vazut si tu, incepeti sa discutati despre film, personaje, pareri, impresii.
Asa ii vei castiga prietenia.
Discutati despre muzica, iesiti in oras cu inca cativa prieteni (daca ar fi prieteni comuni ar fi si mai bine), incercati sa jucati ceva impreuna ( de ex:tenis, badminton, sah, remi, carti, sau alte jocuri in doi).
Incearca sa discuti mult cu el, pentru a il cunoaste tot mai bine.

| Ryuk751 a răspuns:

Buna.depinde de cel fel de persoana este el. poate sa fie gen retras, cre nu ii pasa de altii atunci se schimba subiectele de discutie.nu poti sa ii spui la un tocilar cum is drogurile fiindca el niciodata nu o sa te asculte si nu o sa vrea sa incerce.

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Buna,e firesc sa ceri ajutor,doar suntem fiinte, nu animale, dar chiar si alea se ajuta intre ele cateodata.asa,pai daca sunteti la aceeasi sc sunt mai multe subiecte... poti sal intrebi daca o stie pe profa sau profu X si de aici se ivesc si alte subiecte.mai poti sal intrebi ce ora avem,cerei tema la ceva, cerei un sfat si de aici se ivesc si alte subiecte. cerei id-u sau nr de tel, intreaba-l daca vrea sa mai iesiti pe afara sau ceva in genu.sau po sa faci cum a facut o prietena de-a mea:se prefacea ca se joaca pe telefon si a dat peste tipul de care ii placea si s-a prefacut ca sa impiedicat dar tipu a prins-o si de acolo a inceput totu si pana la urma au fost imreuna.sunt multe metoda, fii indrazneata si vei resusi, bafta!

| biencutza_4570 a răspuns:

Inseamna ca sunteti foarte retrasi amandoi.eu de ex sunt ft vorbareata si imi gasesc cu oricine subiecte.