| Marianbdk08 a întrebat:

Bună TPU, ma ajutați și pe mine...laughing
Vreu sa vb cu o fata de care aparent îmi place și nu știu ce as putea sa vb cu ea...m-am gândit la niște subiecte de discuție cu ea dar nu sunt de termen lung cum ar fi...
-Încep cu un "bună"
-Ce faci
-La ce liceu ești
-Ce îți place sa faci...bla bla bla și bla bla bla și după asta nu mai știu ce sa vb cu ea... spuneți-i ce as mai putea vb cu ea, în afara sa găsesc lucruri în comun cu ea, niște lucruri interesante.laughing

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poti intreba cum e in clasa ei, daca sa intelege cu colegii, daca a legat prietenii.Incearca sa gasesti persoane pe care le cunoasteti amandoi si despre care sa vorbiti, nu stiu pentru mine astea sunt lucruri interesante de vorbit.
Sau intreab-o despre fostii ei (daca a avut) ..sau daca ii place de cineva.

| Anonimus345642235 a răspuns:

Bună! Ai putea sa începi cu subiecte pentru teme cum ar fi "hey ai știut sa rezolvi exercițiul cutare" sau "hey îmi dai și mie lecția la istorie/geografie etc". Ai putea-o întreba despre o materie care ii place și la care se pricepe. La început nu o sa fie decât subiectul "teme" în discutie dar tine și de inspirația ta de moment. Sau dacă nu ți se pare o idee strălucită ai putea, într o zi în care o prinzi prin preajma ta și a prietenilor tai, tu sau un amic/amica sa o întrebe dacă vrea sa vina cu voi la o plimbare. Asa a procedat actualul meu iubit cu mine.
Sper ca te-am ajutat!

| Marianbdk08 explică (pentru Anonimus345642235):

Din punct de vedere ca ești fata poți sa îmi spui cum sa procedez în asa fel încât sa ma placa, ce sa-i zic mai concret.laughing Poti sa îmi spui cu tine cum a procedat iubitul tău de te-ai îndrăgostit de el.....Am uitat sa zic fata de care îmi place face...Naveta

| Anonimus345642235 a răspuns (pentru Marianbdk08):

Eu zic sa nu te arunci din prima sa o duci acasă sau ceva. Va vedea ca ești puțin "prea" disponibil și își va pierde interesul fata de tine. Încearcă sa faci sa para ca mai ai prietene, astfel ea își va dori cat mai mult sa ajungă la tine. Încearca sa "play cool" și sa nu para ca îți poți anula toate planurile pentru ea. La iubitul meu a mers