| VoiceWithin a întrebat:

Hey!
Am ceva in minte si a'si dori sa impartasesc cu voi.
Vreau opinia fiecaruia dintre voi si argument.
Sunteti contra lesbiencelor si a gay-lor?
Eu nu sunt, mie nu mi-se pare ceva asa de grav incat sa pot sa judec si sa-i urasc.Majoritatea critica si se poarta urat.
Ok, stiu ca, ochii lumii critica dar odata ce nu se afiseaza asa in public de ce sa criticam? Desi sa zicem ca cunoastem persoane de genul acesta, si stim ca sunt lesbience sau gay, dar totusi nu se afiseaza in modul acesta in public tot sunt criticati.
Nu am nimic cu persoanele de genul acesta, odata ce un om se poarta frumos cu mine, eu de ce sa il judec dupa aspect ca sa zic asa.Multi spun ca fizicul /aspectul si pana la urma si aceasta orientare sexuala tot fizica este ( mai mult sufleteasca dar se imparte si in fizica) nu conteaza, de ce spuneti asta daca tot o criticati? ( spun la modul general).
Lumea critica dupa felul cum arati si ce opinii ai.
Eu sunt ateu, nu cred in Dumnezeu, deci nu pun in discutie faptul ca a spus Dumnezeu ca omul este lasat sa fie femeie cu barbat.
De ce sa ii descurajam daca asta sunt ei, nu ne-au facut nimic, isi traiesc vietile asa cum cred ei si cum le place. Ii sustin din orice punct de vedere si ii incurajez sa fie asa cum isi doresc si sa nu se ia dupa gura lumii, pentru ca orice am face, tot nu e bine.Toti suntem frumosi in felul nostru, asa cum suntem noi, cu bune si cu rele.
Nu stiu, asta este parerea mea. Voi ce credeti? Vreau sa va sustine-ti punctul de vedere cu argumente happy.
Multumesc frumos! Ofer fundita celui mai convingator raspuns. Indiferent daca este pro sau contra.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Ai o calitate mai rara,sinceritatea!
Cum am spus mai sus, ori ce ai face, ori cine ai fi, tot vei fi criticata, judecata si ironizata de altii.
In principiu trebuie sa te acepti asa cum esti si sa te simti bine in pielea ta fara sa-ti pese de ce zic unii.

24 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu sunt contra persoanelor ce sunt atrase de acelasi sex.
Eu nu critic o persoana pe nedrept, cum ai zis si tu. daca se comporta frumos cu mine si ma respecta atunci nu am de ce sa o jignesc.

Si eu sunt ateu. Aceiasi parere. Nu ma intereseaza legile crestinilor.
Fiecare cu orientarea lui, e mai putin importanta culoarea, de religie chiar nu-mi pasa si orientare mi-e indiferenta

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu sunt nici pro nici contra,chiar nu ma intereseza.
Nu are nici o relevanta pentru mine.
Cand vine vorba de criticat,lumea oricum te critica si te judeca, gura lumi doar pamantu o astupa.
In pricipiu sunt si ei oameni, nu trebuie sa fie criticati si judecati pentru orientarea lor sexuala, dar asta nu va fi posibil niciodata in Romania.
Eu nu inteleg de ce iti pasa asa mult despre cele spuse la adresa lor, dai dovada de o mica frustrare de parca ai fi ca ei si te simti stanjenita!

| VoiceWithin explică (pentru ROB3RT89):

Sunt bisexuala, nu ma simt stanjenita. Am vrut sa vad si parerile altora, spre exemplu ce care sunt contra, sunt curioasa si de parerea lor de ce ii urasc pentru simplu fapt ca au alte orientari.Nu mi-e rusine cu mine. Simpla curiozitate si pareri happy Multumesc de raspuns!

| TreiSurori a răspuns:

Parerea mea sincera e ca exista lesbiene din cauza ca baietii le fac sa sufer
si invers.
nu sunt homophobica- nu ii urasc, e treaba lor ce fac.

| wolder a răspuns (pentru TreiSurori):

Daca esti atras de un anume sex. de exemplu esti fata iti plac fetele este pentru ca ASA ESTI nu pentru ca baietii te-au facut sa suferi. Este in natura lor sa nu le placa baietii.

| VoiceWithin explică (pentru TreiSurori):

Da, sa stii ca ai dreptate. Este posibil si din cauza suferintei.

| crack123 a răspuns (pentru TreiSurori):

Esti doar putin agramata, ceea ce e mai grav...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru VoiceWithin):

Ai o calitate mai rara,sinceritatea!
Cum am spus mai sus, ori ce ai face, ori cine ai fi, tot vei fi criticata, judecata si ironizata de altii.
In principiu trebuie sa te acepti asa cum esti si sa te simti bine in pielea ta fara sa-ti pese de ce zic unii.

| Disharmony a răspuns:

Atâta timp cât un om scoate ceva relevant pe gură şi îşi vede de treabă, nu mă mai interesează dacă e creştin sau ateu, sau ce orientare sexuală are. Şi nu văd de ce oamenii ar trebui împărţiţi şi judecaţi după orientarea sexuală.

Răspuns utilizator avertizat
| lolylolypops a răspuns:

Eu nu ii judec, fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu cine vrea, atata timp cat nu deranjeaza pe altii!

| Sfinnx a răspuns:

Fiecare persoana are puncte de vedere diferite. Unele se indragostesc de persoane cu acelasi sex,altele invers.
Parerea mea este ca, nu am nimic personal cu acei oameni, dar nu sunt vazuti cu aceeasi ochi fiind pe invers.
Parerea mea este ca.D`zeu a lasat ca omul sa fie femeie cu barbat, cum ai spus si tu, dar nu conteaza neaparat daca e femeie sau baiat, daca iiti place asta e, nu te obliga nimeni sa iti placa de un baiat/femeie [ depinde de caz]

| VoiceWithin explică (pentru Sfinnx):

Imi place raspunsul tau.Imi va fi greu sa aleg raspunsul castigator big grin.

| crack123 a răspuns:

Hmmm, nu sunt homofob, dar nu agreez afisarea in public a tandretilor intre persoane de acelasi sex, la fel cum mi se pare de prost gust o etalare a afectiunii prea pronuntata si la persoanele de acelasi sex. Pana la urma e problema fiecaruia ce face si cu cine, atata timp cat nu imi lezeaza drepturile (cel putin asa spune democratia...), deci fiecare sa faca ce vrea in dormitorul lui, dar nu gay-parade, si altfel de bazaconii...

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Nu am nimic inpotriva lezbiencelor, chiar e ceva nice, dar relatiile dintre 2 baieti ma cam dezgusta, cu toate asta cunosc cupluri de gay care au si copil infiat ceea ce e nice dar totus nu ma pot obisnui cu ideea dar nici nu ma roade, asa ca fiecare face ceea ce-i spune inima...

| olimpia69 a răspuns:

Cu fetele nu am nimic...insa cu barbatii gay...as deschide Auschwitz`ul pentru ei! happy E scarbos ce fac, cum o fac si etc. Nu, nu sunt credincioasa din fire, totul sta la baza Universului, dar totusi. barbati gay straight face. Nu am ce argument sa dau, nici nu am nevoie. Ii urasc pur si simplu. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| VoiceWithin explică (pentru olimpia69):

Ok, multumesc de raspuns!happy Ma bucur ca ti-ai spus parerea, sincera.

| olimpia69 a răspuns (pentru MadScientist):

Dupa cum am zis..cu fetele nu am nimic, barbatii gay ii provoaca sila. E mare diferenta. La ora actuala am iubit. Invata`te sa vorbesti frustratule ca nu te-am jignit sau am adus injurii la adresa ta. Respecta ca sa fii respectat. Fiecare cu opinia sa. Asa cum eu nu`ti contesc parerea ta in legatura cu subiectul asta nu o fa nici tu. Sau macar fa`o intr-o maniera in care sa dai dovada de buna crestere si bun simt. O zi frumoasa in continuare.

Răspuns utilizator avertizat
| olimpia69 a răspuns (pentru MadScientist):

Lasa ca exista ca tine...criticul vietii. in fine.te ignor pentru ca daca ma pun cu un prost sunt mai proasta ca el. Si faza cu aushwitz`ul era un fel de`a spune..desteptule.

| P1dgey a răspuns:

Contra gay
Lesbiencele se accepta ca ele sunt mai senzuale

| Iunia_Feurdean_1998 a răspuns:

Nu pot sa spun ca sunt contra nici pro.Mai nou toate fetele se saruta cu alte fete doar pentru a fi bagate in seama de baieti.Parerea mea.

| Muresan_Andra_1990 a răspuns:

Eu nu am nimic inpotriva, lesbienele sunt ma senzuale decat baietii cand fac dragoste