| MaiaGeorgy a întrebat:

Hey,am mare nevoie de un sfat..deci am vorbit pe fb saptamana trecuta cu un baiat..si am vorbit de mai multe ori.el e la liceu cu mine si culmea, clasa lui e langa a mea ..si ieri m-am intalnit cu el face to face ..si nu stiu dar din cauza emotiilor si din prostie.i-am zis buna..si apoi i-am spus: hey, u nu stii sa dai like-uri la poze pe fb? ( ca eu credeam ca nu-mi daduse si ma enerva chestia asta ..stiu e o mare tampenie cu chestiile astea dar incercam sa fac o gluma ceva) ..si seara am vb din nou cu el pe fb(l-am bagat eu in seama si i-am cerut scuze pentru felu in care m-am purtat)..si sincer.mi-a vorbit in sictir si ma deranjeaza chestia asta. si nu stiu.ce as mai putea face in situatia asta? ...mersi ca ati citit atat..si stiu ca tot ce am scris e o mare tampenie.dar vreau sa raman amica cu baiatu asta..si chiar ma doare ca am dat-o in bara ..si ca e vina mea (da se pare ca baiatu imi dadu-se like.dar eu nu-l vazusem) si ma simt oribil acum. ..si nu stiu ce sa fac..sa o las balta sau sa-mi cer scuze pentru toata faza? sad

4 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Eu sunt de-a dreptul socata ca lumea incepe sa spuna, in loc de "buna ziua", "nu mi-ai dat like". Se duce de rapa tot. straight face In opinia mea, baiatul te crede redusa mintal din moment ce ai facut asemenea afirmatie! Orice om normal la cap ar crede asta! Maturizeaza-te, fetito, si fa-ti o viata in afara retelelor de socializare!

| MaiaGeorgy explică (pentru 666_7474):

Dar fb mi l-am facut abia de 2 saptamani ..crede-ma nu-s genu care fie dependenta de pc..si i-am spus prostia asta din cauza emotiilor... sad

| neutrino a răspuns:

Las-o balta.

| sakura021 a răspuns:

Nu, n-o lasa balta.
Adica daca baiatul chiar te place, o sa fie ok, dar trebuie sa-i explici exact ce s-a intamplat (adica ca te-ai emotiont), si cu siguranta te va ierta.