| MSM19 a întrebat:

Hey am nevoie de mare ajutor, o sa am prima intalnire duminica asta, si eu n-am avut veci un prieten si nu stiu ce sa fac. L-am intalnit pe tipul asta pe net, si ii foarte dragut, si de treaba, si vorbeam cu el pe skype si era foarte ok. Faza e ca a doua oara cand am vorbit cu el la telefon, practic eu vorbeam si el doar ma asculta nu'si zicea parerea nimic.La un moment dat o zis ca il doare capul si ca zice ca se culca daca nu mai vreau sa vorbesc cu el, si i-am zis ca daca ii e somn poate sa se culce si vorbim maine. Sii faza e ca el ma place si mo intrebat daca vreau sa fiu cu el dar i-am zis ca abia ne cunoastem si de astea. si la un moment dat il vad trist si ii zic sa nu se descurajeze ca si eu il plac un pic dar casa fiu sigura i-am zis ca vreau sa iesim in oras. Am emotii asa de mari si sunt asa de timida si pe mine de obicei nu ma plac baietii si simt ca mor l-am intrebat tot ce e posibil si nu stiu ce o sa vorbesc cu el daca ne intalnim. Va rog daca puteti sa ma ajutati orice e acceptabil straight face

3 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Fii tu insati si totul va decurge bine insa nu-ti pune increderea in toti necunoscutii.

| Emmeii a răspuns:

Bună.

E ok că i-ai zis că nu puteţi fi împreună atât de repede, trebuie să-l cunoşti un pic. Eu cu actualul meu prieten vorbisem vreo jumătate de an şi ieşeam înainte să fim împreuna. laughing. Anyway, e normal să ai emoţii, mai ales dacă îl placi însă încearcă să te comporţi cât mai normal, să nu încerci să pari într-un anume fel sau altceva. Fii spontană şi vezi el cum se comportă; ai putea să-i dai de înţeles că îl placi. Să îi tot strici părul, să îl pui să te care în cârcă, să îl ciupeşti sau gâdili, chestii din astea mărunte şi drăguţe care atrag atenţia.

O zi bună şi baftă la întâlniree!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei heeeeeiiiii, imi pare bine ca ai postat intrebarea aceasta, fi cu mare bagare de seama cu acesti don juani cunoscuti pe net si dulci la vorbe, pun pariu ca si eu daca conversesz cu tine pe mess te dau peste capwinking un sfat pentru tine si pentru toate fetele este ca sa ganditi cu sufletul nu ceea ce cititi iar ca un baiat sa-ti intre la sufletul trebuie "citit" vreo sase luni de zile, daca nu mai mult. Cauta sa vezi ce frumos este in interiorul lui nu te lasa amagita de primele impresii, nu am scris asta cu rautate dar te-am sfatuit ca pe surioara mea