| Blondutsa_7935 a întrebat:

Hey :*
Care imi gaseste si mie harta fizico-geografica a Romaniei?
Funda + Vot Cine Gaseste.
Ms mult.
Scz categoriabig grin

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Pe Google sunt niște hărți. ( Deci, eu folosesc pentru Internet sistemul de operare Kiwi Ubuntu Linux, instalat cu varianta în limba română, pus în paralel cu sistemul de operare Windows. Când vreau să intru pe Internet, o fac din Kiwi, și îmi vine Google, care are sus în stânga Hărți. Inclusiv hărți fizice. Dau click pe Hărți și am evident și harta fizică a României. Dacă măresc am harta unui județ sau chiar a unei localități. ) Trebuie numai să ai un hard suficient de mare, 500G, și de gol și să îți instaleze cineva care se pricepe Kiwi Ubuntu Linux în paralel cu Windows-ul. Dacă ai bani mai mulți cumperi și un alt hard, mare, pe care instalezi Kiwi Ubuntu Linux, în paralel cu Windows-ul. Copiezi ce te interesează de pe hardul vechi pe cel nou iar pe hardul vechi instalezi Ubuntu Linux versiunea 11, 04, instalat în limba română. Sistemele de operare Linux sunt mai complicate de folosit, decât sistemul de operare Windows, dar dacă ai reușit să înveți, să lucrezi cu ele, și cu softurile lor, care sunt altele, decât cele pentru Windows-ul, nu îți va mai trebui nici un Windows. Softurile pentru Linux sunt gratuite, și nu trebuie să mai umbli cu softuri piratate.

3 răspunsuri:
| greieras a răspuns:

Http://profudegeogra.wordpress.com/2011/05/04/475/ ai aici tot ce iti trebuie :)bafta