| Dydy_7659 a întrebat:

Hey... ce mai faceti? am revenit si eu dupa mult timp pe aici. Postasem mai devreme intrebarea mea dar se pare ca nu a fost postata. Ma rog o iau de la cap. Deci in date de 26-27 Mai am ramas la iubytu meu acasa unde am avut un act sexual cu prezervativ dar se pare ca la finalizare am sesizat ca prezervativul nu mai este pe penisul lui ci la mine in interior. Am ramas blocata pentru ca era plin cu sperma, intr-un final am reusit sa il scoatem. Find in perioda cu risc maxim dimineata la ora 9 am fost la farmacie de unde am luat pastila de a 2 zi Postinor am luat imediat pastila iar pe cea de a 2 am luat-o la 12 ore exact cum scrie pe prospect. Nu am avut sintome cum scria pe prospect: greturi, dureri, sau sangerari. Bun pe data de 10 iunie trebuia sa imi vina menstruatia, ma intarziat si mi-a venit pe 12 si m-a tinut cam 7 zile desi pe mine ma tinea 5. Ca si consistenta a fost ok. culoare, cheaguri foarte mari si foarte multe doar ca cantitatea a fost mai putina. Dar am considerat-o menstruatie find normala. Eram fericita ca am scapat dar supriza luna aceasta tb sa imi vina pe data de 11 Iulie si suntem in 18 iulie si mensturtia tot nu apare. Mentionez ca nu am un ciclu regulat ma mai intarzie 2-3 zile dar acum deja e prea multe zile si asta ma ingrijoreaza si mai ales faptul ca de obicei cu o saptamana inainte pe mine ma dureau sani, burta, aveam diferite sintome. Dar acum nu ma doare nimic absolut nimic. Mi-am facut si test de sarcina ieri Sure Check si a iesit Negativ. Nu stiu ce sa ma mai fac care sa fie motivul de nu vine menstruatia, Si cand o sa vina? ce as putea face? Astept parerile voastre. Va pup

6 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Nu-ti poate veni menstruatia si din alte cauze, nu neaparat sa-ti afecteze actul sexual. Si nu cred ca ar trebui sa ai motive de ingrjijorare ca inca nu ti-a venit, menstruatia nu vine la timp, chiar daca au trecut mai multe zile, iar daca luna trecuta a fost ok atunci nu ar trebui sa-ti faci griji. Iti dau un exemplu : menstruatia trebuia sa-mi vina la inceputul lunii si mi-a venit doar la sfarsit, iar apoi totul a fost bine fara nicio problema. Eu zic ca nu are rost sa te sperii happy Totul e normal.

| neutrino a răspuns:

Mergi la ginecolog. Bafta!

| BLeur a răspuns:

Bună.

Ai ceva probleme cu menstruaţia, consultă un ginecolog.
Însărcinată nu eşti sigur. Eşti sănătoasă, n-ai nimic.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| Bellatores a răspuns:

Nu iti face griji de fiecare data dupa un act sexual intarzie menstruatia, nu iti face griji, totul e in regula!big grin

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Tot ce ai de facut e sa nu te stresezi, din cauza stresului iti intarzie mentruatia, si mie trebuia sa vina in 15 si mi-a venit doar in 27 pentru ca ram stresata, si medicamentele pot intarzia menstruatia, fi linistita o sa vina ea!

| Ne3quicKBăă a răspuns:

Buna, Dydy_7659.

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog, el iti va spune cu certitudine ce ai.

Sper ca ti-am fost de ajutor.winking