| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, in primul rand vreau sa ne calmam si sa ne indreptam atentia catre utilizatorul raMLesS in fata caruia vreau sa fac o plecaciune si sa ingenunchiez. Datorita lui am gasit inspiratia pentru intrebarea mea. Sa inchinam un pahar de sampanie si sa ii uram toate cele bune, respect!

Hey baieti, ce s-a intamplat cu masculinitatea noastra? De unde pana unde acceptam sa fim umiliti de femei lasandu-le sa isi plateasca consumatia sau mai teribil sa va plateasca si pe a voastra? Un barbat care permite unei femei sa ii plateasca consumatia nu este decat SCLAVUL SOTIEI! Am vazut multe raspunsuri indignate ca barbatul nu e obligat sa plateasca consumatia fetei. Dragii mei, din punctul meu de vedere, DA, suntem obligati moral sa platim consumatia femeilor pentru ca asa demonstram ca suntem barbati! Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Un fel de plata pentru sex laughing

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandesti ampwlea, barbatii adevarati ies cu femei cand simt nevoia, platesc amandoi 50 - 50% in cheltuieli apoi barbatul ii zice pleaca ca am vazut cum te descurci in pat

| sierra1 a răspuns:

Mai e una: plătește cine invită

| Hammurabi a răspuns:

Asta e o problemă minoră meschină.
Niciunde în lume nu se mai pune problema cine plătește o ieșire la restaurant. (poate doar în Bulgaria laughing )
Bineînțeles că bărbatul plătește indiferent de situație.
E plata unei mese, nu-i cumperi o proprietate în Malibu.
Dacă ești atât de curcă plouată încât nu mai ai să-ți plătești chiria dacă achiți o masă la restaurant, te reorientezi.
O plimbare romantică în parc sub clar de lună... e gratis.

| siriusblack98 a răspuns:

Depinde de ocazie man. Tu înțeleg că te referi la o întâlnire posibil romantică. Sincer mie unul dacă plătește oricine altcineva consumația în locul meu sau orice alt lucru, este cea mai mare insultă. M-ar face să mă simt ca și cum nu îmi permit ce am cumpărat și iese cu scandal. Din cauza asta merg pe principiul de split the bill sau dacă i-am zis eu persoanei "hai la o cafea, fac cinste" este clar că îmi asum nota completă. Dar poate tipa aia dacă o invit în oraș și îi plătesc eu consumația, se va simți la fel de jignită ca și mine. Am făcut asta odată tot așa din politețe și cavalerism învechit și mi-a atras atenția. Am simțit că are dreptate dar de rușine îmi venea să intru în pământ. De atunci merg pe egalitate.

| XXminecraftdistroierxx a răspuns:

Nu stiu ce fetishuri ai tu, dar cu femeile nu te bagi in relatie

| RegeleNeinfucatinrăbuci a răspuns:

Inghenuncheaza si in fata mea ❤️?