| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, vreau sa spun ca nu am fost în apele mele toată ziua, am fost tulburat și din greseala am călcat pe un excrement de caine. Astăzi la munca ne-am uitat mai multi colegi la un filmuleț de pe Tiktok în care un domn a reacționat urat la un interviu pe care o domnișoara l-a luat unui băiat. Respectiva l-a întrebat citi bani ar trebui sa aibă un baiat la el când invita o fata la un date, iar acesta a răspuns ca undeva la 1500-2000 ron. Toată stima și respectul pentru acel băiat care știe cum sa respecte o fata. Bărbatul a reacționat indignat la ceea ce a spus băiatul la interviu și susține ca din cauza băiețiilor ca el femeile din ziua de azi s-au stricat. El susține ca pentru o întâlnire maxim 200 de lei sunt suficienți, poate nici atât. În acel moment eu și colegii mei am răbufnit, iar unul din ei a cerut sa plece acasă pentru ca a cedat psihic. Este îngrijorător câte comentarii de susținere are cel domn. Voi ce părere aveți stimați utilizatori TPU? Este normal ca un bărbat sa spună așa ceva? Un bărbat adevărat întotdeauna asigura confortul unei femei și nu se uita la bani. Stimate doamne și domnișoare NICIODATA sa nu va coboriti standardele sau sa acceptați mizeriile pe care le fac papagalii precum domnul indignat.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa e normal. La a4a întâlnire sa faci deja credit

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa se interzica TikTok-ul la voi in companie, ca sa aveti timp sa lucrati, fiindca vizionarea acestor filmulete dau dureri de cap si unora chiar crize psihotice, cedanc psihic, de aceea ar trebui total interzis la munca happy
Nu mai spun de cei care calca prin rahat de caine sau cine stie, cad (Doamne fereste) direct in gaura wc-ului... de tulburati ce sunt laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar cum ar fi 50 lei la o cofetărie?

| dullcat a răspuns:

Il inteleg pe coleg. Oricine cu putina logica are tendinta de a ceda psihic cand citeste postarile tale.

| relian a răspuns:

Respectiivul baiat, ala care da pe o iesire 2 mii de lei, facea asta de ce anume? Nu cumva calcase si el in rahat dar de alta natura si marime, stii cum se spune cand calci pe un rahat, ca iti aduce noroc laughing asa a baiatul respectiv, cine stie in ce rahat de dinozaur calcase, de dause norcul ala mare peste el.

Tu daca ai calcat in rahat de pechinez laughing ala tio fi norocu, de banii aia ai numa, poate nici de 2 sute laughing

| Sofer a răspuns:

Ajung și 100 lei la prima întâlnire. 2 meniuri și 2 sucuri și fata se va simți bine.

| J0B0MAT a răspuns:

Am văzut tik tok-ul.
Nici 2000, dar nici 200 nu mi se par ok.Dar astea sunt subiective, ține mai mult de cât își permite fiecare și nu mi se pare normal să ataci pe cineva legat de suma pe care o cheltuie pe x lucru.Astfel de tik tok-uri sunt făcute mai mult ca să amuze, să prindă la public, nu ca să prezinte adevăruri universale.

| VoidEternal a răspuns:

Un covrig ajunge.

2.5 lei, best I can do.

| LordCristobal a răspuns:

Aici nu sunt de acord cu tine.
Avand in vedere ca salariile in Romania sunt foarte mici si utilitatile sunt te ard si ele la buzunar 200 de lei e o suma rezonabila ca sa scoti o fata in oras.Mancati ceva, o prajiturica, un vin, o plimbare cu masina in oras ar trebui sa fie suficeint pentru o iesire cu o fata, la ce naiba sa cheltui 1500-2000 pentru o iesire cu o fata?

| iulia0514 a răspuns:

1500/2000 da ce mănâncă doar caviar femeile din ziua de azi? Noi mergem la restaurant c-am o data pe săptămână mâncam 3 persoane și tot nu ajungem la o asemenea suma și nu mâncam la McDonald's! 200 de lei e ok având în vedere că nu trebuie sa sature femeia pe o săptămână întreagă un suc o cafea o prăjitură un film nu costa mai mult de 2 / 3 sute de lei asta dacă domnișoara în cauza nu are pretenții de regina atunci nu iar ajunge nici 10000