| CrazyYoyo a întrebat:

Heykiss
Sunt ingrijorata de dintii mei, mi s-a pus pata sa nu mai am dintii galbeni m-am spalat zilnic timp de 2 saptamani si ii am ca la inceput.
1. exista remedii "babesti" pentru inalbirea dintilor?
2. nu vreau sa merg la dentist sa ii albesc cu laserul
3. dau fundakiss
4.

6 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Fa ceea ce fac si eu si vei vedea rezultatele! Spala-te pe dinti, dupa ce mananci cu pasta de dinti, apoi pune pe periuta cu care te speli putin bicarbonat de sodiu si spala-te bine! Se vede inca de la prima spalare! Dar nu face asta in fiecare zi, ci doar de 2-3 ori pe saptamana! Bafta

| DenissA15 a răspuns:

Eu am un dentist cu care ma inteleg super bine si nici el nu a fost de acord sa ii albesc cu laserul.
Mi'a cumparat o solutie speciala cu care ma spal dimineata si seara. timp de 2 saptamani dupa aia fac pauza o saptamana si incep din nou. dar la tine poate se manifesta altfel si nu trebuie reluat. eu am o boala in dinti si tb reluat tratamentu.

deci du-te si intreaba un dentist. funda?

| Metempsihoza a răspuns:

Spala-te cu pasta aceea Signal White Now si dupa aia periaza cu bicarbonat de sodiu happy eu fac asa si am perle in gura love struck

| AsiSoyYo a răspuns:

Incerca cu sare. Sa nu ai icredere in tot felul de paste care nu dau nici un rod

| georgexxl a răspuns:

Pote nu ma crezi dar iti explic ceva pasta de dinti contine flor de daca o sa cercetezi un pic unde trebuie ca florul este folosit chiar in otrava pentru sobolani si nici de cum pentru a inalbi dinti este o mare vrajeala internationala pasta de dinti uita-te la omeni de la tata care au dantura perfecta si nici nu au vazut pasta de dinti foloseste tot ce ii natural ex. mere, pere etc si ai sa vezi sucesu
crede-ma daca vrei iti daui un link sa vezi vrajeala la ce ii folosita pasta de fdinti si florul scuze daca nu ma intalegi

| Pixie_8314 a răspuns:

-clatesteti gura cu saramura =apa+sare (sare mai multa)
-iti perii dinti cu bicarbonat