| jkjhcshbbzmb a întrebat:

acum 2 luni am cunoscut un baiat (e dr dentist) la care am fost sa imi tratez un dinte (eu sunt la facultate). diferenta dintre noi e cam de 7_8 ani.de fiecare data cand ma duceam, imi vorbea despre el, imi canta, facea glume mai mult decat cu un simplu pacient, mi. a spus ca sunt frumoasa, cand imi facea anestezia imi canta, cand ma vede in oras ma clacsoneaza, ma saluta.eu sunt o fire mai timida.pana acum nu mi-a cerut nr de tel sau ceva de genul, dar voi ce credeti? (asta era intrebarea veche la care am primit raspunsuri), acum una noua ptc a mai fost postata si cica nu s. a inteles.Azi impreuna cu o prietena am fost la dentist (tipul despre care am mai scris). sunam la usa si ne deschide el intrebandu-ne:ce faceti voi aici? precum secretarea nu era, prietena mea i-a spus ca nu se poate duce la vizita joi in fine 5 min s-a discutat de asta, imi zambea mereu, se mai uita putin la mine in timp ce vb cu ea.inainte sa plecam, prietena mea spune:denisa vrea sa te intrebe ceva. mi-am luat inima in dinti cu tot cu artererolling on the floor si l.am intrebat daca il gasesc pe facebook, el ma priveste si imi raspunde:nu! eu iar curioasa intreb:si de ce nu itai faci? el:sa vedem. discutia e terminata acolo cu pa pa, voi ce credeti?sad

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Facebook'u in situatii din astea pare putin copilaresc. Este un tip simpatic din cate spui. Ideea ar fi sa ii spui in fata ceea ce vrei sa ii spui. Poate fi genul de nu vrea sa faca avansuri si asteapta ca mai bine sa spui tu.
Ca sfat: daca e genul mai "cu cap" si nu iti inspira ceva teama ca cine stie ce ti-ar putea face. mergi si spune-i ceva singura, nu prin gura altei fete.

Un nr de telefon il poti lasa tu. De ex, uite. cand sa te mai programeze la un consult ceva mai bine sa iti dea un mesaj, sau ii spui direct. As vrea sa iesim la o cafea, etc, tu ai vrea?

Nu cred ca refuza dar poate ca nu vrea sa faca el pasuri din astea care i se par prea abordate de multe persoane.

Si lasa chestile cu mess, facebook etc. Deocamdata nr de telefon, iesiri etc.

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Doar te admira...altceva nu este la mijloc. Fii sigura ca daca avea alte idei in legatura cu tine, te chema in fiecare zi la "tratament".

| Азбука a răspuns:

Incalcita povestea, ca si modul tau de exprimare.
Nu degeaba ti s-a spus ca nu se intelege.
Oare acest domn doctor dintar, intelege cand ii vorbesti? Sau mai bine zis, ce intelege? straight face

| eurynomus a răspuns:

Relatiile intre medici si pacenti sunt interzise prin deontologia profesionala!

| cuore a răspuns:

Omul e politicos, isi pastreaza clientela, eu zic ca iti faci iluzii de pomana.