| Didiiiii a întrebat:

happy
Am nevoie de ajutor. Sunt intr-o situatie foarte dificila. In cazul meu, atunci cand un baiat ma place, in mod misterios, nu e singurul si mai apare inca unul sau doi. Si momentan sunt foarte confuza si nu stiu pe cine sa aleg:
1. Un skater detreaba, inteligent si dragut (problema e ca el e acum in Franta si nu vine acasa numai in septembrie)
2. Un parkour-ist foarte frumos, mai prostut si sincer (partea nasoala e ca are o multime de admiratoare si prietene fete)
3. Un bass-ist grijuliu, romantic si detreaba (doar ca daca vom fi impreuna simt ca nu va dura mult relatia si cand ne vom desparti, ma voi simti prost sa il vad in fiecare zi, fiind bass-istul trupei mele)
Am super mare nevoie de un sfat. Ofer fundita puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Asa se intampla,cand esti singura nu te abordeaza nimeni,iar cand apare un baiat,apar toti.
Si stii de ce? Pentru ca incostient apar schimbarile,cand apare un baiat,prinzi incredere in tine,in fortele tale,esti mai zambitoare,mai sociabila,mergi cu privirea stralucitoare si privesti oamenii in ochi.
Doar tu stii pe cine sa alegi. Tu ii stii cum sunt.
Tu i-ai privit,i-ai atins,le-ai vorbit.
Desi,eu zic sa nu te complici cu tipul din Franta,e departe,iar tu tot singura vei fi.
Al doilea,trebuie sa te asiguri ca nu ii plac aventurile,si nu vei fi doar o fata in plus pe lista lui,de la cre vrea doar nopti, sau distractie. Daca zici ca e mai ''prostut'' inseamna ca e dorit doar pentru aspectul fizic.
Lasa-l putin si vezi in ce ape se scalda.
Ce-l de-al treilea mi se pare cel mai potrivit. Si nu te gandi ca n-o sa reziste relatia.
Relatiile la care nu te astepti, si crezi ca n-o sa dureze, de fapt dureaza cel mai mult si sunt cele mai frumoase, mai ales ca zici de el ca e un tip romantic.
Doar de voi depinde cum va evolua relatia!
Zic ca merita sa incerci!
Te pup si succes orice ai alege!

12 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Prea mulți, ai grijă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine alegi u...

| Vi003 a răspuns:

Citeste revista "Paranormal" si-ai sa-ti limpezesti singura nelinistile existentiale...happy

| FoundYouLover a răspuns:

Gandeste-te cam ce asteptari ai tu de la un baiat intr-o relatie. La toate asteptarile astea. Si incearca sa discuti mai mult cu fiecare din ei, asa iti vei da seama care din ei corespunde cel mai bine standardelor tale. Bafta!

| allax222 a răspuns:

Ai 3 baietii care te plac nu? E ok, ai si 3 gauri de ajuns pentru totilaughing

| Didiiiii explică (pentru allax222):

Allax222: mdaaa, nu multumesc. happy

| Ceawdear a răspuns:

Eu zic sa nu alegi asa dupa cum arata, cum se imbraca ce e, Eu zic sa alegi din inima si sa il alegi pe cel care il iubesti cu adevarat, si spune.o nu mai sta, ca nu te condamna nimeni, FUNDA? big grin?

| ASHESofVampire a răspuns:

Didi, de ce ne intrebi pe noi? happy Numai tu stii ce e in inima ta. Alege cu inima, de care iti place cel mai mult, care e tipul ''perfect'' pentru tine. Daca iti plac tipii romantici, sinceri, nu stiu, e alegerea ta. happy

| Didiiiii explică (pentru ASHESofVampire):

Asta e problema, nici eu nu stiu ce vreau. nu pot sa imi dau seama ce e in inima mea. sunt complicata.

| SadYc a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti asculti inimioara. Eu una l-as alege pe parkour-ist. De ce? Nu stiu... mi-ai facut o impresie buna despre el. Relatiile la distanta nu prea tin, deci 1 s-a taiat de pe lista, si daca presimti ca relatia cu bass-istul n-o sa tina prea mult atunci si acela se taie de pe lista! Dra nu te garbii, asculta-ti le corason si vezi ce zice! happy

| Didiiiii explică (pentru SadYc):

Asta e problema, nici eu nu stiu ce vreau. nu pot sa imi dau seama ce e in inima mea. sunt confuza...

| LoveisallIneed a răspuns:

Pai nimeni nu poate alege decat tu.
Parerea mea e ca skateru nu poti sa stii ce face in franta, parkour-istul daca are multe admiratoare e posibil sa calce stramb, iar cu bass-istu ai spus chiar tu ca ti-ar fi greu sal vezi.Ideea e ca posibilitati sunt dar cel care tine mai mult la tine e "alesu ". Deci cred ca ar trebui sa vorbesti cu cineva care te cunoaste pe tine atat si pe ei.