| pitikaaa a întrebat:

Hey TPU!
Am nevoie de putin ajutor.Am un telefon Samsung la care am cablu USB.Totul e OK, bag mufele in telefon si in unitate si imi apare o fereastra pe ecran dar de acolo nu mai stiu ce sa fac, nu stiu cum sa pun pozele de pe telefon pe calculator.Ma puteti ajuta? Ms anticipat. Dau funda:*
P. S.:Scuze categoria dar e cea mai vizitata.

2 răspunsuri:
| REDSQ a răspuns:

Daca iti apare o fereastra de la Windows inseamna ca trebuie sa dai accept sa se deschida OPEN apasa pe folderul ala desenat din lista. Si se va deschide fereastra generala cu continutul memoriei telefonului (de obicei cardul de memorie) Si de acolo mergi ori la dosarul "images" (daca nu ai modificat tu in telefon unde se salveaza pozele automat) si de acolo le tragi cu mouse-u pe desktop sau intr-un alt dosar. SPOR!

| catalina_8997 a răspuns:

Pai intai tb sa instalezi driverul pentru cablul de date(cd-ul care il primesti in cutia telefonului) apoi iti va aparea acea fereastra si te orientezi ca iti arata de obicei tb sa dai next dupa ce ai instalat asta e simplu: intri in fereastra cu poze melodii ce ai tu pe tel si dai copy in fisierul care il ai de pe te tel si apoi paste in caculator. bafta