| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un sfat va rog.
Povestea e lunga, deci o sa spun pe scurt, de vreo doi ani sunt prietena cu un tip si cred ca inca il iubesc chiar daca nu ne-am mai vazut de cam un an (el fiind plecat).
E primul baiat pentru care am simtit asta, primul cu care un sarut a insemnat ceva si primul pentru care as fi facut orice doar sa il stiu fericit.
Dar el e, cum sa spun frumos. Playboy, iar pe mine nu ma vede mai mult decat ca pe o prietena, stiu totusi ca tine la mine, m-a ajutat cand am avut nevoie si cred ca sunt singura fata cu care mai vorbeste de cand a plecat.
Ei, totul bine si frumos pana ma intreaba daca il mai iubesc, la care eu l-am intrebat daca-l ar ajuta cu ceva daca l-as iubi, iar el mi-a raspuns "cu nimic".
Nu stiu care e problema mea de inca il iubesc. Dar nu pot sa dorm sau sa fac alt ceva decat sa ma gandesc la el. Am incercat sa fiu cu altcineva dar tot la el imi era gandul si credeam ca o sa imi treaca avand in vedere distanta, dar parca e mai rau...
As vrea sa ii spun si lui toate astea in fata, dar nu se intoarce prea curand.
Mersi pentru ca ati citit si spuneti-mi va rog parerea voastra happy, dau funda.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca nu se intoarce curand,spune-i tot ce simti la telefon. Nu poti sa astepti la nesfarsit.
Si hotaraste-te. Daca te iubea,in doi ani trebuie sa formati o relatie de iubire,nu de prietenie.
Eu zic ca ar trebui sa incerci alta relatie, o sa reusesti sa-l uiti, mai greu, dar vei reusi.
Incearca sa vezi realitatea, faptul ca tine la tine doar ca la o prietena.

1 răspuns:
| Endoryus a răspuns:

Sunt sigur ca nu vrei sa imi auzi adevarata parere ca nu e una buna. Asa ca ma limitez la : cauta si tu unu normal. Nu unu care te vede doar ca o carpa cu care isi face el treaba.