| VoiceWithin a întrebat:

Am nevoie de voi... sunt pur si simplu distrusa.
Imi este dor de fostul ingrozitor. Au trecut 6 luni si eu inca nu il pot uita, m-am mintit singura ca nu imi mai pasa de el... Dar pana acum, cand deja, nu ma mai cred nici eu.
Momentan am prieten. Sunt cu el de 3 luni dar nici macar nu tin la el, nu vreau sa ma folosesc de el, i'am dat de inteles ca, nu prea mai merge. Dar el imi baga lucruri gen : ma sinucid daca se intampla ceva. Si nu a'si vrea sa ma complic cu chestii de genu ' straight face. Il cheama Dan, tipul cu care sunt. Iar pe fostul Gabriel.
Dan mereu imi spune ca ma voi intoarce la Gabriel, si chestii de genu ' iar eu ii spun ca nu e asa.
Acum 2 saptamani, l'am sunat pe Gabriel, sa ne intalnim... ca. totusi am ramas prieteni si asa mai departe. Noi, care nu ne mai vazusem de. 5 luni jumate deloc de cand ne despartisem.
Dan, prietenul meu, nu stia nimic. Prietena mea cea mai buna a venit cu mine, si. Imediat cum l'am vazut pe Gabriel ca vine spre noi, m'au cuprins toate emotiile posibile, tremuram, nu stiam ce sa ii zic. "buna" sau " ce faci " la inceput. Eram pierduta total.
In fine, l'am imbratisat si. am inceput sa mai vorbim, ca ce mai faci. ca nu stiu ce. Pana cand aveam o scrisoare in buzunar pentru el, si am scos-o "din greseala" si prietena mea cea mai buna a luat'o "fortat" de la mine si i'a dat'o sa o citeasca... In momentul ala, eu, eram peste Gabriel, sa il tin sa nu citeasca. Fix atunci Dan m'a sunat (Gabriel stia de el, accepta pentru ca oricum eram doar prieteni, nimic mai mult ).
Si. Prietena mea cea mai buna a raspuns. i'a zis ca venim acum. si. ea s-a dus in fata putin. se uita la mine si la Gabriel si. eu. de emotii si. pur si simplu mi'au dat lacrimile, nu am vrut niciodata sa ma vada plangand... dar nu am putut sa ma abtin. Si el. imi spunea pe nume si ca ce am patit. sa'i spun. Prietena mea cea mai buna a luat'o in fata si am ramas singuri...
Ne'am. sarutat. ma muscat usor de limba. eu de gat laughing. In momentu ala, plangeam. ma simteam ca ultima tarfa pentru ceea ce am facut, dar stiam ca asta am simtit sa fac...
El m-a luat in brate. m-a intrebat : tu inca ma placi?
Eu : da... sigh
El : de cat timp?
Eu : de. 5 luni de cand ne'am despartit?!
El : wow. de ce nu ai zis nimic?
Eu : erai cu **** ( si i'am spus nume; e fostei lui )
El :...
El : o sa ma uiti
Eu : am incercat, cu cativa... cu cine am mai fost dupa tine, si nu merge... nu pot sa fac nimic.
El : Nu vrei sa te duci cu Ana, nu? (Ana fiind prietena mea cea mai buna care venise cu mine si noi ne grabeam catre Dan )
Eu : nu. vreau sa stau cu tine. pentru ca nu stiu cand te voi mai vedea din nou... ( cu lacrimi in ochi )
El : ne vedeam cand vrei tu. in orice weekend ( ca el sta mai departe de mine ) si. mi'ai promis ca numai plangi.
Eu : mai tii minte asta?crying ( cand eram imp. m'a pus sa ii promit ca numai plang )
El : normal ca da.
El : pana la urma. iti vrei scrisoarea? nu vreau sa te vad trista...
Eu : pastreaz'o. dar promite'mi ca numai spui nimanui de ea.
(ii scrisesem cat de mult imi este dor de el si stiu ca am gresit si eu si el in relatie. ca imi este dor de acele momente. si ca vreau doar sa fie fericit indiferent daca va fi cu mine sau nu )
El: stai linistita ca nu zic. promit
Eu : ok. atunci. ma poti duce mai incolo? trebuie sa ma intalnesc si cu Ana.
El : sigur
In drum spre Ana, mi-a spus ca a fost cea mai mare greseala ca a fost cu fosta aia a lui. pentru ca e enervanta etc.
Cand am ajuns. am trecut pe langa un loc unde am stat cand eram impreuna. si eu m-am uitat lung. si el la fel.
Cand sa plec. i'am multumit enorm ca a iesit afara sa ne vedem. ca mi-a fost dor de el.
Avea o oarecum. stare ciudata de vina... sau asa ceva. puteam sa citesc asta in ochii lui.
Am vorbit pe mess. el nu ma baga in seama. dar daca il bag eu imi raspunde, nu e problema. A trecut ziua mea. si nu mi-a zis la multi ani. desii prietena mea cea mai buna i'a spus cu 30 de minute inainte.
Acum nu stiu daca face asa ca stie ca sunt cu Dan sau nu.
L'am intrebat ca. de ce a acceptat sarutul. si a spus ca nu stie. pur si simplu a fost.
I'am explicat ca nu am vrut sa ii plang in fata ca sa nu creada ca fac asta sa il impresionez. dar chiar nu am putut sa ma abtin.
Intre timp. mai sunt cu un alt tip... pe nume Alex. nu stiu de ce am facut alegerea asta...
Faza este ca sunt cu 2 tipi. si nu tin la nici unu. eu ma duc totusi la Gabriel. Ma simt ca o tarfa fara sentimente. ma ranit enorm Gabriel si totusi eu. tin muult de tot la el.
Nu stiu. ce sa fac. nu stiu de ce am ales asta. sunt o proasta. Imi doresc din nou sa ne impacam. pentru ca la inceput eu am gresit in relatia cu Gabriel, el tinea la mine iar eu abia acceptam rugata de prietena mea sa ies afara cu el. ca eu nu tineam la el. iar acum imi pare rau. si stiu ca merit tot ce priemesc acum. dar nici macar o a 2 sansa? sincera sa fiu. acum mi'e si rusine sa o cer. Iar el m'a inselat... iar a doua oara a fost si cu mine si cu o fata. deci m'a inselat de 2 ori.
Cu Alex fac 1 luna. Iar cu Dan fac 3 luni in curand.
Ce sa fac? mi'e frica de un refuz. mi'e frica ca daca ma despart de ambii raman cu nimic si tot eu o sa sufar indiferent.
Pentru Gabriel. m'asi despartii de ambii. fac orice. Nu pot uita niciodata ce s-a intampat. si am fost doar 2 saptamani impreuna. si totusi il. iubesc :-

15 răspunsuri:
| Deathvalley a răspuns:

Pai draga eu zic da despartete de cei doi si du-te la fostul daca tii asa mult la el

| SMarius a răspuns:

Wow...incerca sa-l uiti pe ala, el a trcut mai departe si hotaraste-te ce faci cu astia 2...sa nu ramai singura

| ateu123 a răspuns:

Sal,sa stii ca nu-i frumos sa umbli cu 2 baietii pe care nu le iubesti te inteleg ai vrut sa-l uiti dar de ce ai mai vrut inca unul? in fine din cate am inteles esti obsedata de fostul aia numai i iubire i dependenta fata de o persoana si e greu sa uiti de ea,si eu am patit ca tine si crede-ma ca prin alti baietii nu uiti nimic, stai o vreme singura si ocupati tot timpul cu ceva il vei uita in timp 1, 2 ani, numai te gandi la el nici la nimic ce isi aduce aminte de el, din cate am inteles unu vrea sa se sinucida pentru tine incredibil cata iubire, 6 luni i putin, stai si tu 1, 2 il vei uita sigur nu de tot dar numai vei plange,fa sport mult,gandeste pozitiv,asculta muzica vesela, manca sanatos, distreazate ca o viata ai nu UITA CINE TE IUBESTE NU TE FACE SA PLANGI CREDEMA

| Cattuzu a răspuns:

Waw mai impresionat enorm, rar mai vezi fete ca tine in ziua de azi care sa iubeasca cu adevarat, faza cu cei 2, parerea mea e ca te-ai speriat si ai incercat sa uiti pacalindu-te ca daca vei cunoaste mai multi baieti vei putea uita, dar nu la toate fetele se intampla asa, cel mai bine ar fi sa le explici celor 2 baieti care e situatia si sigur vor intelege, daca tin la tine vor fi sa fii u fericita, si eu am prietena si nu cred ca as uitao pentru nimic in lumea asta, sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Cherry_3262 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu Gabriel, trebuie sa te inteleaga. Explica-i ca nu poti sa-l uiti.Si,in legatura cu faptul ca acum esti cu 2, zic ca ar trebui sa te desparti macar de 1. . happy

| Analytical a răspuns:

Hei, m-ai emotionat atat de tare! dragostea e ca vantul, nu o vezi dar o simti! observ, ca nu au contat cele 2 saptamani, incat sa ajungi sa suferi atat de tare. dovada e cat il iubesti! nu accept faptul ca tu, desi sufereai ai atras si altii baieti in viata, stiind ca ii vei face nefericiti care nu meritau asta. si pentru ce, de ce? oricum nu le-ai fi putu oferi ceea ce ii puteai oferi lui Gabriel. de ce nu ai luptat, de ce nu ai incercat? te-ai dat batuta pentru ceva ce iti doreai enorm. nu ai ambitie? sunt sigura ca v-ati fi impacat daca ai fi incercat ceva. in timp ce tu stateai cu altul si te gandeai la el, arata faptul ca nu ai respect de sine. eu un, nu m-as putea sacrifica pentru cineva doar "ca sa-l gac gelos pe ex-ul" nu, draga! pe tine te minti singura, el poate e bine mersi in timp ce tu iti strangi ranchiuna si frustrare in suflet. nu meriti, de ce vrei sa te faci sa nu fi motivata? iubeste, dar iubeste o persoana! atat de mult incat uite acum ai putea sa ii lasi pe cei doi, demonstrandu-i cat de mult il iubesti si ca ai face sacrificiul acesta. crezi ca te crede, stiind ca tu stai cu astia? niciodata, si in plus, orgoliul lui de baiat nu-l va lasa sa te iubeasca si sa se intoarca chiar daca te-ar mai iubi si el.gandeste-te, pierzi ceva dupa care ai tanjit in schimbul a ce? iti recomand sa iti pui creierul in functiune si sa incerci. nu "Sari" pe el, dar nici nu-i demonstra ca:il iubesti, dar mai esti si cu altul? ce va crede? asta e o curva, care nu stie ce vrea. de ce vine sa-mi spuna ca ma iubeste in timp ce se pupa cu altu? nu te vede bine, cerde-ma. ai timp, nu-l irosi si demonstreaza-i ca te-ai schimbat. daca te-a iubit, va reinvia, si o va lasa pe actuala pentru tine. crede doar si se va implini. eu iti multumesc ca ne ceri ajutorul! cea mai buna modalitate de rezolvare este cel de a-l cere! ai grija mare de ce faci, si nu uita tu esti pe primul loc! muahh:*

| Chrisstine a răspuns:

Wow nu pot sa cred povestea ta seamana cu povestea mealaughing)doar ca noi am fost impreuna 6 luni si eu l-am inselat si a venit si m-a vazut cu el:O si acum dupa 4 luni ma intalnesc curand cu el:X ce frumoasa e si povestea ta:*

| AndreeaFarasperante a răspuns:

Nu poti fi impreuna cu cineva fara sa-l iubesti.Nu-mi vine sa cred ca trebuie sa suferi atat pentru Gabriel, dar pare ca si el inca te iubeste. Daca cateodata nu te suna sau ceva in gen o face pentru ca ii e frica sa nu te deranjeze, crede ca nu-ti pasa de el.Trebuie sa te desparti de ceilalti doi, chiar daca risti sa ramai singura. Spune-i lui Gabriel cat de mult ti la el, daca te vei desparti de cei doi el isi va da seama cat inseamna pentru tine.Lupta pentru dragostea ta, nimeni nu merita suferinta ta.Eu am pierdut tot ce puteam pierde, dar cu timpul am realizat ca nu are rost sa sufar pentru nm.Crede-ma merita sa incerci. Celor doi explica-le ca vrei sa fi libera, sa-ti dea timp de hotarare.Te rog mult roaga-l pe Gabriel sa va impacati.Sunt sigura ca va accepta.Sfatul meu este sa lupti pentru ceea ce iubesti.Sper sa te ajut. Tine-ma la curent si daca te pot ajuta vreodata cu ceva spune-mi.Te sustin. Sper ca te-am ajutat.Pup si nu uita lupta pentru dragostea ta

| VoiceWithin explică (pentru AndreeaFarasperante):

Mersii mult. acum nu stiu ce sa cred... ideea este ca, eu l'am intrebat daca m'a uitat. iar raspunsul lui a fost :
El : da.
Mi'e frica... sigh multumesc mult. te voi tine la curent cu tot si multumesc inca o data pentru tot >big grin

| VoiceWithin explică (pentru ateu123):

Crede'ma ca am stat 3 luni singura, apoi m-am gandit sa trec la urmatorul pas de a incerca sa fiu cu cineva, iar acea persoana Dan, care spune ca se sinucide o face doar ca sa nu il parasesc. Si din firca, de a nu ma duce la Gabriel pentru ca are o vaga impresie ca noi inca mai vorbim. nu are de unde sa stie nimic. Dependenta de fostul? nu este... Pur si simplu nu stiu. tin mult la el. Dar multumesc oricum pentru raspuns, apreciez!

| VoiceWithin explică (pentru Analytical):

Ai dreptate, si cred ca in curand ma v'oi despartii de ambii. pentru ca nu isi are rostul, le fac rau si imi fac si mie. Nu vreau sa le dau sperante mai departe, prefer sa. pun punctul acum cand trebuie... Dar totusi imi este frica de un refuz de la Gabriel. L'am intrebat acum 2 saptamani jumate daca m'a uitat, in sensul de iubita, de atunci de cand eram impreuna si mi-a raspuns vag. un : da.
Acum. fie ce o fi sigh Multumesc mult pentru raspuns

| ateu123 a răspuns (pentru VoiceWithin):

Si eu am fost dependent de fosta e ceva normal dupa ce iubim se elibereaza niste chimicale asociate cu depresia, il vei uita greu dar se uita si eu iubesc si crezi ca imi pasa ignorati inima ascultati mintea, nu arata slabiciunea pentru el poti trai fara el si eu credeam ca mor na si am trait fara ea n-am murit

| AndreeaFarasperante a răspuns (pentru VoiceWithin):

Ce groaznic.Chiar ti-a spus ca te-a uitat? Nu poti sa suferi atat din cauza lui.Ai si tu limite.Oh, Doamne cum sunt unii.Nu stiu dc dar nu-mi vine sa cred ca iubim mereu pe cine nu trebuie.Oh, daca as putea sa te ajut cu ceva. Poate a zis asa doar pentru ca credea ca totul sa sfarsit.Nu stiu nici eu ce sa cred, cred ca cel mai bine ar fi sa vb deschis cu el.

| Alessyaaa a răspuns:

Doamne, nu pot sa cred... povestea ta seamana atat de bine cu a mea. am inceput sa plang cand ai zis de scrisoarelaughing) si eu i-am scris o scrisoare in care ii spuneam ca indiferent ce o sa aleaga, vreau doar ca el sa fie fericit.si ca il voi iubi mereu. povestea ta e foarte emotionanta...nu stiu cum as putea sa te ajut, cand sunt in aceeasi situatie. dar gandeste-te doar ca asta a fost odata, si nu complica mai mult situatia. e greu, dar asta e.

| OlariuRox a răspuns:

Despartete de Alex si de Dan, lupta pentru Gabi, treci peste toate rautatile.Il iubesti.