| VoiceWithin a întrebat:

Ajutor ! Am envoie de voi !Mai intai cititi intrebarea asta ca sa vedeti despre ce este vorba si continuarea o scriu imediat : http://www.TPU.ro/dragoste-si-sex/hey-TPU-am-nevoie-de-v oi-sunt-pur-si-simplu-distrusa-imi-este-dor-de-fostul-in grozitor-au-trecut-6-luni-si-eu-inca-nu-il/

Continuarea :

In ultimul timp , am reusit sa scap de cei 2 tipi cu care eram , Alex si Dan .Am facut'o pentru Gabriel , sper sa pot face ceva in priviinta asta .

Ma gandeam sa il scot duminica afara . sa mergem intr-un parc , sa fim mai multi iar eu sa il iau de o parte ...

Si cuvintele mele sa fie cam asa : Uite . eu numai pot tine in mine 7 luni . e mult si doare . Vreau sa stii si tu cu adevarat cine sunt .atunci cand eram impreuna eram suferida dupa *****( numele unui baiat pe care l'am iubit 3 ani) , dar acum mi;a trecut de tot , sunt perfect refacuta , te rog din suflet , da'mi o sansa sa-ti arat cine sunt si cat de mult te pot iubii .Nu tin la orice de persoana . daca dupa 7 luni eu am venit sa ne impacam inseamna ca eu chiar te iubesc... te rog mult . da'mi sansa sa ne impacam si iti promit ca nu vei regreta . tu mi'ai promis ca ma faci fericita.iar eu ca numai plang . "

Cam astea sunt cuvintele pe care le scot de la suflet acum, nu spun ca nu am emotii .dar vreau neaparat sa merg sa vorbesc cu el ,sa vada ca nu glumesc , ca nu imi bat joc , vreau cu adevarat ceva mai serios cu el .

Mi'e frica ca nu va iesii cu mine afara sau ca voi avea un refuz dar imi doresc enorm sa ne impacam .Daca e nevoie vin la el si in fiecare zi , ma cert cu mama numai sa il vad. Ca de obicei ma duc pe acolo pe unde sta el numai in weekend ( vineri , sambata si duminica) .dar pentru el vin oricand , sa stiu ca vrea sa ma vada.

De spus pe mess , nu ma risc sa o fac. pentru ca pot sa pun pariu ca nu imi va raspunde .

Ce sa fac? ce sa zic ? am emotii , dar trec peste , am teama dar incerc sa o inving , sunt plina de emotii .

Ce sa fac sa ii ajung la inima ? Il iubesc si in timpul in care am fost despartiti l'am lasat in pace sa fie fericit cu cine a fost ... nu i'am zis nimic , nici nu stia ca inca mai tin la el.

Am nevoie de voi :(

2 răspunsuri:
| mikutzzza1000 a răspuns:

Buna! In primul rand a fost decizie foarte buna faptul ca ai renuntat la ceilalti 2 baieti, pentru ca nu era corect nici fata de ei si nici fata de tine.Cat despre poveastea ta cu Gabriel eu zic ca se merita pe o parte sa lupti.dar totusi, spump`o crede`ma, stiu prin ce treci si ma gandesc si prin ce a trecut si acest Gabriel si sunt sigura ca nici pentru el nu a fost usor. Ok am vazut cu toti ca il vrei inapoi si ca`l iubesti dupa cum te`ai exprimat, dar crede-ma, si iti spun din propria mea experienta, niciodata dar niciodata sa nu te rogi de un baiat sa fiti impreuna, e ce`a mai mare greseala, un baiat intotdeauna va place o fata care e indepedenta si se respecta pe sine, nu una care cerseste iubire, ok ai gresit si te doare, scuza`ma daca sunt un pic rea dar iti meriti soarta. trebuie sa stii ca orice fapta are si o consetinta asa ca inainte de orice i`a in calcul si chestia asta. Suntem oameni si cu totii gresim, asta ar trebui sa-i spui si lui si apoi sa incerci sa te apropi de el si sa-i demonstrezi ca`l iubesti.In cazul tau faptele vorbe si nu vorbele, oricine poate arunca cu cuvinte putin fac ce`a ce spun sau promit, asa ca daca il vrei lupta pentru el, arata`i ca`l iubesti dar in acelasi timp fi si demna, respecata`te. Iubeste dar nu te injosi pentru acea iubire.

| VoiceWithin explică (pentru mikutzzza1000):

Multumesc enorm pentru raspuns!
Ai dreptate, dar sa stii ca el e genul de baiat care sta cu mai multe... sau efectiv le inseala. Daca stiam ce v'a fii acum nu imi mai permiteam sa fac asa cu el. Doar ca am pus suflet atunci cand s-a despartit de mine, si stiam ca el nu are nici o vina pentru trecutul meu ( am iubit un tip, 3 ani. si nu il uitasem) si m-am gandit sa ii dau o sansa. Practic nu mi-am batut joc de el, eram doar rece, asa este persoana mea. Doar atunci cand iubesc cu adevarat sunt pur si simplu inmuiata ca sa zic asa.